Acer Aspire S5: najcieńszy ultrabook na świecie trafia do sprzedaży - specyfikacja i cena
Naprawdę cienkie urządzenie.
W ofercie firmy Acer znalazł się ultrabook Aspire S5. Czym charakteryzuje się ten model?
Jeżeli macie wrażenie, że już o nim słyszeliście, to jest ono bardzo słuszne. Acer już na początku roku postarał się o spory szum wokół tego urządzenia. Na targach CES był on reklamowany jako najcieńszy ulrabook na świecie.
I trzeba przyznać, że do najgrubszych rzeczywiście nie należy, a do tego waży tylko 1,2 kg. Mimo tego producentowi udało się zamknąć w tak małej obudowie całkiem przyzwoite podzespoły, które powinny zapewnić w pełni komfortową pracę.
Specyfikacja techniczna Acer Aspire S5:
Tajemniczym procesorem jest tutaj Intel Core i5 3317UB, ale warto wspomnieć także o panelu MagicFlip, który maskuje wszystkie porty wejścia/wyjścia. Znajduje się on z tyłu obudowy i jest otwierany przez silnik. Dzięki temu można uzyskać dostęp do portów, gdy tylko są potrzebne, a także ukryć je i zabezpieczyć, gdy nie są używane.
Acer Aspire S5 zaoferuje też funkcję Acer Green Instant-On Aspire S5, która wznawia pracę z trybu uśpienia w 1,5 sekundy oraz o Acer Always Connect, która pozwala na ponowne nawiązanie połączenia z ulubionym punktem dostępowym i rozpoczęcie przeglądania stron internetowych w 2,5 sekundy.
Ultrabook w wersji z dyskiem 128 GB kosztuje 5 349 złotych brutto, jeśli ktoś zdecyduje się natomiast na 256 GB to zapłaci 6 159 złotych brutto.
Więcej o ultrabookach:
- Asus Zenbook Prime UX31A: ultrabook dla wymagających podróżników - cena i specyfikacja
- Computex: MSI S20 - konwertowalny ultrabook z Windows 8 i dotykowym ekranem
- HP Envy i Envy Spectere XT: ultrabooki i sleekbooki z Intel Ivy Bridge i AMD Trinity - ceny
- Gigabyte X11: najlżejszy ultrabook z procesorem Ivy Bridge cena i specyfikacja
- Intel Letexo: hybrydowy ultrabook typu slider
Źródło: inf. prasowa
Komentarze
19Poroniony pomysł i (za)drogi. Chyba że wymyślili jak upchnąć w 5mm elektrownię atomowa ;p
Ja ;)
Mam zenbooka i7 13.3 cala ze 128SSD. Dałem za niego 4.5 kafla.
Używam go do składania na szybko filmów, galerii, grafiki itp i np. akurat skończył się koncert a ja musze materiał oddać w ciągu maks 30 minut. Po to mi wydajność.
Lapa mam non stop przy sobie więc waga i wymiary mają wielkie znaczenie. Raz musiałem wziąc ze sobą 15" lapa i czułem się jakbym chodził z kamieniem w plecaku.
Kolejna sprawa. Wydajność baterii - każdy ultrabook zazwyczaj zjada standardowe lapy wydajnością. Mój np 2-3h może pracować renderując film. A być online? 7-8h.
Do tej pory tylko macbook pro pozwalał mi na podobne działania. Polecam.