AMD zatrudniło Charlesa Matara i Wayne'a Meretsky'ego - pomogą w rozwoju układów SoC
Kolejne roszady w koncernie z Sunnyvale.
Koncern AMD zatrudnił Charlesa Matara i Wayne'y Meretsky'ego – branżowych weteranów, którzy wesprą rozwój firmy w zakresie własności intelektualnych i rozwiązań typu „System-on-Chip”.
Ostatnio sporo się dzieje w szeregach firmy AMD – jeszcze przed końcem ubiegłego roku opuścił je inżynier Michael Goddard, natomiast kilka dni później zasilił Roy Taylor. Niedawno producent wzbogacił się o dwóch kolejnych specjalistów.
Charles Matar, który objął stanowisko corporate vice president of SoC Development, będzie kluczową siłą stojącą za rozwiązaniami SoC firmy AMD. Przechodząc z firmy Qualcomm do AMD, Matar łączy techniczną wiedzę ekspercką w zakresie procesorów SoC i projektów układów o niskim poborze energii z udokumentowaną karierą nieprzerwanego wprowadzania kolejnych projektów w zaawansowanych procesach technologicznych. Ma doświadczenie w kierowaniu globalnymi zespołami zajmującymi się różnymi dziedzinami projektowania SoC i procesorów wbudowanych od pierwszych zarysów do samego wykonania w krzemie.
Dzięki swojemu głębokiemu zrozumieniu i znajomości trendów rynkowych oraz wymagań branży bezprzewodowej pomoże firmie AMD przyjąć właściwą perspektywę w spojrzeniu na potrzeby klienta i możliwości rynku rozwiązań wbudowanych. Matar zanim wstąpił do firmy Qualcomm, pełnił inżynieryjne funkcje w firmach Motorola, Rockwel Semiconductor, HAL Computer Systems, PMC-Sierra i pomagał w opracowaniu rodziny procesorów AMD K8.
Charles Matar (fot. semiwiki.com)
Z kolei Wayne Meretsky, który objął stanowisko corporate vice president, Software IP Development, będzie kierował rozwojem oprogramowania dla wszystkich produktów firmy AMD. Meretsky jest dawnym członkiem AMD, który odegrał znaczącą rolę w opracowaniu 64-bitowej technologii, która jest dziś faktycznym standardem w branży komputerów, stacji roboczych i serwerów.
Wayne ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania i opracowywania technologii produktów masowych. Pełnił funkcje kierownicze w takich firmach jak Rational, Apple i P.A.Semi.
Meretsky ma też udokumentowaną karierę w zakresie kierowania wydajnymi zespołami, co zapewni deweloperom, partnerom technologicznym i kontrahentom całkowitą spójność ze strategią przygotowania oprogramowania firmy AMD. Dodatkowo jest on również byłym współpracownikiem Jima Kellera z firmy P.A.Semi, którego zatrudnienie na stanowisko Chief Architect w firmie AMD zostało ogłoszone w sierpniu 2012 roku.
Wayne Meretsky (fot. mynavi.jp)
„Charles i Wayne będą kluczowymi członkami naszego intelektualnego zespołu inżynieryjnego, wnosząc do niego lata doświadczeń w zakresie projektowania SoC oraz rozwijania 64-bitowych ekosystemów oprogramowania,” powiedział Mark Papermaster, Chief Technology Officer w firmie AMD.”Fakt, że ci eksperci komputerowi powrócili do firmy, podkreśla unikalną pozycję firmy AMD oraz możliwości bazujące na bardzo zróżnicowanych zasobach własności intelektualnej, które pozwolą objąć wiodącą rolę w serwerach o niskim poborze energii oraz zwartych środowiskach chmur obliczeniowych.”
Źródło: AMD
Komentarze
46Bo chodzi mi o to, że po co mamy tworzyć tablety, smartphony, desktopy itd. itd. skoro można byłoby wyprodukować jedno urządzenie, które łączyłoby się z chmurą, która z kolei zwirtualizowałaby OS. Tłumaczę o co mi chodzi ;) Jest sobie jakaś firma umożliwiająca wirtualizację OS, nasze zunifikowane urządzenie łączy się z takim serwerem/chmurą i ma obojętnie jaki OS, chcesz Linuksa masz Linuksa, chcesz Windows masz Windows ;) No dobra, ale ktoś zapyta, ale co z prywatnością? Tu jest wiele dróg, najpierw przedstawię fakty, a później co można byłoby zastosować ;)
Po pierwsze, to teraz nawet nie jesteś bezpieczny, nawet wpisując hasło z użyciem klawiatury ekranowej nie jesteś bezpieczny, bo hakerzy używają jakiegoś programu, sorry, ale nie pamiętam nazwy, który nawet nagrywa to co ty widzisz na ekranie, tak więc hasło wpisywane za pomocą powyższej klawiatury podczas transakcji mija się z celem ;) Najlepsze jest to, że nawet nie wiesz kiedy masz takie oprogramowania na urządzeniu ;) Po drugie, hacker jak będzie chciał zabrać dane to i tak je zabierze :P
Mógłbym podawać przykłady, ale to by było nie na temat :D
A teraz sposób :) Czemu nie można byłoby połączyć chmury obliczeniowej z tym, że byśmy trzymali dane u siebie? ;) Po prostu, system i gry są uruchamiane na serwerze zewnętrznym u twojego operatora, a dane, typu dokumenty i twoje nagrania, filmiki, zdjęcia, programy są na twoim dysku w domu, taki serwer NAS :D Czyli hybryda Cloud Computing z pseudo prywatnością, którą większość użytkowników, myśli, że jeśli coś ma u siebie, to jest bezpieczne ;) Wtedy, urządzenie typu Desktop, nie ma miejsca w świecie New Technology ;) Najlepsze jest to, że grać można podobnie jak to oferuje usługa OnLive, może to nie działa rewelacyjnie, ale jeśli umieścić serwery w Polsce, to już sprawa wyglądałaby inaczej ;)
Tak więc, podsumowując. Komputer typu Desktop jest nie do końca potrzebny, jest tylko sztucznie podtrzymywany, aby zabrać ostatni grosz od użytkownika. Nie mówię tu o teoriach spiskowych, że taka NVIDIA jest w zmowie z energetyką, bo to ma pewien sens, ale wątpię czy tak jest. A raczej chodzi o to, aby tworzyć wydajne układ