Testujemy A4-3400, A6-3500 i A8-3870
Pierwsze 32-nanometrowe APU AMD czyli Llano (mobilna platforma Sabine, oraz desktopowa Lynx) zostały ciepło przyjęta przez użytkowników. Połączenie procesora ze średniej półki z wydajnym zintegrowanym układem graficznym okazało się znakomitym pomysłem.
Na naszych łamach mieliśmy już okazję testować desktopowe modele A8-3850 oraz A6-3650. Do naszej redakcji trafiły kolejne Llano, a mianowicie dwurdzeniowy A4-3400 oraz trzyrdzeniowy A6-3500. Znalazła się też gratka dla entuzjastów, czyli czterordzeniowy model A8-3870 z odblokowanym mnożnikiem.
Aktualnie APU są testowane na wszelkie możliwe sposoby i już wkrótce spodziewajcie się przeglądu na naszych łamach. Sprawdzimy jak sprawują się układy AMD Llano nie tylko w benchmarkach, ale i różnych codziennych zastosowaniach.
Przypomnijmy, że decydując się na zakup platformy korzystającej z Llano otrzymujemy jeden z najtańszych obecnie zestawów o bardzo przyzwoitych możliwościach. Większość użytkowników do codziennych zastosowań nie potrzebuje potężnych i drogich procesorów oraz kart graficznych.
Na co tak naprawdę stać APU AMD i ile kosztować będzie nas komputer oparty na tym rozwiązaniu? Przekonamy się o tym już niebawem.
Inne wiadomości o APU AMD:
- AMD A8-3870K: podkręcony procesor coraz bliżej granicy 6 GHz
- CES: AMD Trinity - oficjalna prezentacja możliwości procesora
- AMD Trinity zgodne z chipsetem A75, wydajność o 20% - 30% wyższa od Llano
Źródło: informacja własna
Komentarze
50Czekam na test A4 i porównanie go z athlonami II i phenomami II najlepiej w wersjach x2 oraz x4. Mam nadzieję że się nie zawiodę. Przydałaby się również konfrontacja z Celeronem G530 (wiem że grafika badziewna ale moc procesora chciałbym porównać) bo niewiem co kupić do neta dla rodziców.
p.s. Piękna Białogłowa na tym obrazku :-P ;-)
/Z poważaniem MuTi