Firma AMD wykonała kolejny krok w kierunku wieloletniej transformacji strategicznej.
Firma AMD wykonała kolejny krok w kierunku wieloletniej transformacji strategicznej. Jej celem ma być dostarczenie spójnego wzrostu i rentowności, poprzez połączenie funkcjonujących do tej pory oddzielnie jednostek biznesowych firmy.
Działające do tej pory oddzielnie jednostki odpowiedzialne za działania globalne i organizację sprzedaży, zostaną połączone w pojedynczą, skoncentrowaną na rynku jednostkę odpowiedzialną za wszystkie aspekty tworzenia strategii produktowej, realizację planów produktowych, sprzedaż i wdrożenia. Nowa struktura zacznie funkcjonować od pierwszego lipca i będzie kierowana przez Dr. Lise Su, która otrzyma nowe stanowisko Chief Operating Officer (COO), podległą bezpośrednio Roremu Readowi pełniącemu funkcję President and Chief Executive Officer.
“W ciągu ostatnich dwóch lat, z powodzeniem realizowaliśmy naszą strategię trzech kroków, której celem jest restrukturyzacja, przyspieszenie działań i ostateczne przekształcenie firmy AMD,” - powiedział Rory Read. „Dzisiejszy komunikat stanowi kolejny krok w naszym długoterminowym planie strategicznym, którego celem jest upewnienie się, że struktura operacyjna i kultura pracy, będą lepiej dostosowane do prowadzenia spójnego wzrostu i rentowności poprzez wykorzystanie naszej pozycji lidera w kwestii własności intelektualnej do tworzenia zróżnicowanych produktów, które pomagają naszym klientom osiągać najlepsze wyniki na przestrzeni całego zróżnicowanego rynku.”
W ramach restrukturyzacji, AMD skonsoliduje również jednostki biznesowe do dwóch rozbudowanych grup roboczych mających zapewnić najwyższą jakość dla klientów zarówno na tradycyjnym rynku komputerów PC, jak i na sąsiednich rynkach cechujących się wysokim wzrostem.
Sektor Computing i Graphics Business, połączy konsumencki i profesjonalny dział grafiki ze związanymi z nim działami inżynierii produktu i sprzedaży. Na stanowisko senior vice president i general manager został mianowany John Byrne, odpowiadając za sektor informatyki i grafiki będzie raportował bezpośrednio do Dr. Su.
W ciągu siedmiu lat spędzonych w AMD John Byrne, pełnił funkcje senior managerskie, był odpowiedzialny m. in. za zespoły Global Sales, przeprowadzenie konsolidacji zespołów odpowiedzialnych za światowy kanał sprzedaży rozwiązań informatycznych i procesorów graficznych oraz budowanie relacji z największymi klientami. Posiada on ponad 25-letnie doświadczenie w branży technologicznej, w trakcie którego założył dwie świetnie prosperujące firmy zajmujące się sprzedażą i marketingiem technologii
Sektor Enterprise, Embedded i Semi-Custom Business połączy interesy firmy AMD związane z serwerami, urządzeniami wbudowanymi, serwerami o dużej gęstości, produktami dedykowanymi z inżynierią produktu i sprzedaży. Projektem ten będzie kierowany przez Dr. Su.
Dr Su dołączyła do firmy AMD w 2012 roku obejmując stanowisko Senior Vice President and General Manager w dziale Global Business Units. Była ona odpowiedzialna za strategię produktową firmy, definicję produktów oraz planowanie biznesu. Dr Su przeniosła się do AMD z Freescale, gdzie zajmowała wiele stanowisk, m. in. Chief Technology Officer, Senior Vice President oraz General Manager w dziale Networking and Multimedia. Przed pracą w Freescale Dr. Su spędziła 13 lat w IBM, gdzie piastowała różne stanowiska kierownicze w działach technicznych i biznesowych.
Źródło: AMD
Komentarze
21Intel wiecznie nr 1 nie będzie. Konkurencja o tym wie, dlatego czeka na błąd pieprz..go monopolisty. Wierzę w odrodzenie AMD, bo aż strach się barć gdyby Intelowi zachciało się przejąć największego konkurenta.
Mi osobiście brakuje trzeciego dużego gracza na rynku x86. Szkoda że takie firmy IBM czy VIA dawno temu zrezygnowały z ekspansji tego rynku. Dziś było by nie tylko bardziej ciekawie, ale też dużo taniej.
Wystarczy spojrzeć na rynek układów ARM. Tam mamy kilkunastu graczy konkurujących ze sobą. Co bezpośrednio przekłada się na atrakcyjne ceny urządzeń mobilnych na rynku.
konsole ich uratowaly, ale jeszcze nie potrafia na nich zarobic, technologia wytwarzania za stara...
Sytuacja AMD w dalszym ciagu tragiczna jest, olbrzymie dlugi, brak inzynierskiej sily roboczej( tylko chory inzynier bedzie tam prace szukal), brak srodkow produkcyjnych ( koszt wytworzenia i pozion jakosci produktu, zalezy od innych, APU powoli stracil na wartosci, itd ...
A do MKjanka to majac pewne doswiadczenie z urzadzeniami kolejowymi, to zrobiona tam tzw polska prywatyzacje, aby wszytkich bylych komunistow na stanowiskach zadowolic, jest teraz w PL pelno firm( choc sie dwie tylko licza, i te zagranoiczne sa), przez bylych PKP-owskich matolkow zalozonych, ktorych glownym celem jest dodatki unijne dostac i miedzy przyjacielami w roznych ministerstwach i dyrekcjach okregowych sie podziec, nie mowiac juz po roznych doradcach, ekspertach , konsulentach, ktorzy, aby cos zrobic musza sie na mlodzych inzynierach opierac..
Polecam kazdemu, sie na piechote, wzdluz pewnych linii kolejowych przejsc i zobaczyc co tam zainstalowano i dlaczego tam zaden pociag nie potrafi szybciej niz 40 km/ godz przejechac...PLK marzy sie 280 km/ godz, pelny ERTMS, ETSC-2, bo tam mozna miedzy przyjaciolmi dobrze zarobic, jak pociag z Krakowa do Katowic prawie 3 godziny potrzebuje ,aby 82 km porzejechac..nie mowiac juz o cesarskim ekspesie do B-B, na rowerze mozna go wyprzedzic...
KS sa tez wyrazem , jak mozna pieniadze do kibla wyrzucac, zrobiono sliczne dworce, jakby kociagi tam i spowrotem po dworcach jezdzily, jak pociag Katowice - BB az 1,12 godzin czasu potrzebije , jak na czasie jest--jak mozno cos takiego do codziennego dojazdu do pracy uzywac...ale Polak moze i jezdzi samochodem, i drogi juz sa przpelnione...dziwnym przypadkiem Czesi cos potrafili ich koleje bez pomocy Unii unowoczesnic i jakos ludzie do pracy tymi liniami dojezdzaja, ale oni przeciez zadnej fantazji nie maja...
Wydaje mnie sie ze jedyna firma polska, ktora cos dobrego zrobila jest ta Solaris, ale oni niestety autobusy robia...
Klienci potrzrebuja mocy obliczeniowej do serwerów, dobrych oszczednych prockow do telefonow i tabletow a takze laptopow ale niesetety zaden z nich nie patrzy nawet w kierunku rozwiazan AMD. Chwala sie slajdami i drogami rozowju ale to zaklinanie rzeczywistosci. Nawet to że sprzedali swoje APU do wszystkich konsol nic im nie dalo. Nie chce nawet mówić jak taki i7 devils canyon miazdzy najmocniejsze procki AMD pod kazdym wzgledem. Moje nadzieje prysną całkowicie po pierwszych testach i7 w 4GHz i 4,4 w turbo.