Ma to stać się jeszcze w tym roku. Na szczęście nie chodzi o zaprzestanie produkcji tych procesorów, ale stosowania dotychczasowego nazewnictwa. Wkrótce będziemy korzystali z jednego schematu Vision.
Zabieg zmiany nazwy procesorów będzie jedynie czysto marketingowym posunięciem, gdyż koncern Advanced Micro Devices już od dłuższego czasu stara się promować w urządzeniach mobilnych jeden ujednolicony schemat nazw Vision. Tym samym przygotowywanie sobie podwalin pod zmianę schematu nazw procesorów desktopowych nikogo nie powinno dziwić.
Warto przeczytać: | |
AMD wysyła walentynkę... Intelowi |
Taka akcja ma zapewnić lepsze warunki promowania rozwiązań AMD przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości wydawanych pieniędzy na promocję każdej marki z osobna (Sempron, Athlon czy też Phenom). Takie działanie ma również umożliwić niedoświadczonym użytkownikom i potencjalnym nabywcom lepsze zorientowanie się wśród produktów, a dokładniej temu celowi ma pomóc specjalny system oznaczeń który otrzyma każdy model z produktów Vision.
Logo AMD Vision
Przechodząc jednak do systemu nazewnictwa, najwydajniejsze produkty AMD t.j procesory Bulldozer należące do serii FX zostaną opatrzone nazwą Vision Black oraz w przypadku słabszych modeli Vision Ultimate. Zaś kreowane na pogromców układów Sandy Bridge procesory z rodziny Fusion - czterordzeniowe układy Llano wraz z układem graficznym Radeon HD 6000 należące do serii A, wejdą w skład platformy Vision Ultimate i AMD Vision Premium. Natomiast najsłabsze układy Fusion należące do platformy Brazos czyli APU Ontario i Zacate wyposażone w jeden lub dwa rdzenie Bobcat i układ graficzny Radeon HD z serii 6000 należące do serii E będą sprzedawane pod banderą Vision.
Na podobnego typu pomysł w ubiegłych latach wpadło już wielu różnego rodzaju producentów. Czy jednak AMD ostatecznie zdecyduje się na pełne wprowadzenie nowego systemu nazewnictwa? I czy nowy system przyniesie zakładane korzyści? Przekonamy się niebawem.
Źródło: Xbit Labs
Komentarze
41Ale wszystkie procesory będą się nazywać vision? jak dla mnie beznadziejny pomysł. Do tego te dopiski niczym z pudełka Windowsa.
W sumie wszystkie procesory nazywały się w jednym stylu (duron, sempron,athlon,phenom,opteron) Liczyłem na jakąś nową nazwę dla Buldożera ale utrzymaną w starym stylu :)
teraz zeby wiedziec ile ten procesor ma rdzeni ile cache L1, L2 czy L3 jakie ma taktowanie czy ma grafe czy nie bede musial szukac w googlach i wikipedii.
dlaczego nie mozna pozostac przy rodzinach konstrukcyjnych tak zeby kazdy wiedzial ze athlon to inna linia i phenom to inna linia. teraz pod jedna nazwa beda sprzedawac zarowno procesory topowe jak i te obkastrowane, a ja bede sie musial naszukac. debile.
czego im serdecznie życzę :)
Intel dobrze pomyślał i wprowadził swoją 5 gwiazdkową skalę ocen wydajności procesorów, nic nie zmieniali a ludziska w Media-Mark czegoś się już domyślają a dzieci wołają: Tata, tata weź ten bo na 5 gwiazdek bo ten co masz w ręce jest do ..... bo ma 4 gwiazdki....
Reasumując, można wprowadzić coś nowego nie zmieniając starego???
Trochę szkoda by było się rozstawać z Athlon-ami pamiętam jeszcze mojego 1 Athlon-ka 1.4Ghz... Pamiętne czasy...
Wystarczy popatrzeć na grafiki gdzie zmieniają się numerki jak w kalejdoskopie a stary poczciwy 8800GT bije na głowe kilka kart serii 4xxi 5xx czyli 4 generacje nowsze.
Drukarki - to samo tylko w innej obudowie i z mniejszym pojemnikiem na tusz. Chociaż dobrze że co roku rozmiar LCD rośnie o 0,5 cala bo tak to nadal byśmy kupowali 17 cali panorame po 600 zł.
Sentyment? Rodzina Athlon zdobyła zasłużone miejsce w historii firmy. Następuje era Bolldozera, ewolucja, prawo przyczyny i skutku
A całkowicie coś nowego to trudno zrobić z przyczyn kompatybilnych i innych ;)
Dobrze będzie, nie nazwy ,a wydajność chłopcy i dziewczynki ^^
Dobrze będzie, nie nazwy ,a wydajność chłopcy i dziewczynki ^^