Czasem naprawdę ciężko zdecydować czy lepiej przestrzegać komputerowych zasad bezpieczeństwa czy też pozostawić sprawy swojemu biegowi.
W tym wypadku ok. 800 tys. zapobiegliwych użytkowników programu antywirusowego McAfee musiało pożegnać się ze swoimi systemami operacyjnymi Windows XP. Antywirus uznał bowiem, że jeden z niezbędnych plików systemowych - svchost.exe - to przedstawiciel złośliwego oprogramowania i zaczął go usuwać.
Niestety, użytkownicy McAfee zostali zmuszeni do formatowania dysków, a tym samym utraty wielu cennych danych. Aktualizacja, która doprowadziła program do tak felernej pomyłki miała numer DAT 5958. W jej efekcie komputery zaczęły się restartować i korzystanie z nich stało się niemal niemożliwe.
McAfee nie wie jak doszło do tak tragicznej pomyłki. Obecnie dostępna jest już wersja programu pozbawiona błędów, choć wiarygodność firmy po zaistniałej sytuacji ucierpiała w ogromnym stopniu.
Źródło: Yahoo
Komentarze
56Czy nie dało się wpisać jakiegoś bliższego prawdzie terminu technicznego? W końcu komputery nie zostały spalone ani zalane wodą przez tego antywira. Uszkodzeniu uległo samo oprogramowanie, czy tak?
Myślałem, że będzie to coś takiego jak te stery od kotleciarni. :D
Czyli w końcu się wydało xD
Przecież można:
1. Skopiować plik z płyty instalacyjnej za pomocą konsoli naprawczej,
2. Przeprowadzić instalację naprawczą,
3. W najgorszym razie zainstalować nową wersję Windows w innym katalogu...
I gdzie tu konieczność formatowania i utraty danych ???
może Iass.exe też jest wirusem?
Tak samo jak mnie G Data 2010 wykrywa, że explorer.exe jest nadzwyczaj aktywny, i prawdopodobnie jest wirusem... bzdury.
A do Mc Afee to powinni to wynagrodzić, np na następny rok nowy antywirus na 9 miesięcy lub 6 mile widziane 12 ale to są już gigantyczne straty finansowe które i tak jeszcze bardziej odczują kiedy pojawia sie piękne opinie na team tego antywirusa...
Pozdrawiam
Ale pomijając - TP S.A. Też chyba oferuje wraz z usługą "neostrada"... Gdzieś jeszcze mi się trafił... ten "gratis".
Czy to znaczy, że Mc Afee obrał taką strategię marketingową? Wciskać knuta producentom, a oni wepchną użytkownikom? I jakoś to będzie? Może się przyzwyczają? Może nawet kupią? Z rozpędu???
KAV FTW.
KIS to tylko dla ludkow, ktorzy nie maja hardware firewalla.
NIS to taka sama kaszanka jak McAfee. Lista programow, ktore nie lubia NIS jest tak dluga, ze szkoda gadac. Na slabych kompach potrafi zjesc 30% zasobow.