ASUS Rampage IV Extreme - Black: topowa płyta główna w jeszcze efektowniejszej wersji
Producent zaprezentował koncepcyjną odmianę swojej topowej płyty pod procesory Intel Sandy Bridge-E. Niestety nie trafi ona do sprzedaży
ASUS zaprezentował specjalną wersję płyty głównej Rampage IV Extreme, która wyróżnia się czarno-szarą kolorystyką.
Nowy model nosi oznaczenie Rampage IV Extreme – Black i praktycznie nie różni się od swojego pierwowzoru. Dla procesora przeznaczono podstawkę LGA 2011, a jego zasilaniem zajmuje się 12-fazowa sekcja z dodatkowym radiatorem. Po obydwóch stronach gniazda na procesor umieszczono cztery banki DIMM, które są kompatybilne z 4-kanałowymi zestawami pamięci DDR3. Nie zabrakło również sekcji dla overclockerów z przyciskami łatwego dostępu do włączania/restartowania platformy, wyświetlaczem kodów POST, punktami pomiarowymi napięć i złączami VGA Hotwire.
Karty rozszerzeń można montować w pięciu złączach PCI-Express x16 (elektrycznie x16/x8/x8/x16/x8) i jednym PCI-Express x1. Niżej ulokowano chipset Intel X79 z aktywnym systemem chłodzenia, po cztery gniazda SATA II 3 Gb/s i SATA 6 Gb/s, a także złącza dla sond do pomiaru temperatury.
Na tylnym panelu znalazły się m.in. cztery porty USB 3.0, dwa złącza eSATA, moduł Bluetooth, przyciski do przywracania domyślnych ustawień UEFI i ROG Connet oraz złącza audio wraz z optycznym S/PDIF.
Wierzymy, że płyta ASUS Rampage IV Extreme – Black znalazłaby swoje grono zwolenników, lecz nie mamy dobrych wieści dla wszystkich zainteresowanych – okazuje się bowiem, iż jest to model koncepcyjny i nie trafi on do oferty producenta.
Porównanie płyt głównych ASUS Rampage III Black Edition (LGA 1366) i Rampage IV Extreme - Black (LGA 2011) - ta pierwsza pojawiła się w oficjalnej ofercie producenta
Źródło: ASUS
Komentarze
23Z minusow to po co ten maly wyjec na radiatorze w nowej wersji?
2.) Małego wyjca da się regulować, a nawet wyłączyć.
3.) Płyta w czarnej wersji jest o tyle fajna, że lepiej będzie wyglądała w różnego koloru obudowach.
4.) Ta płyta istnieje w wersji red-black
5.) Możliwości OC, EFI i oprogramowanie tej płyty oraz BF3 były warte 1600zł.
Mam tą płytę - możecie zobaczyć u mnie w profilu.
Cena to pewnie także nie jest niska :P
Pytanie: dlaczego producenci nie robią zwykłych złącz PCI, przecież są jeszcze urządzenia, które z nich korzystają. Te stare a także i nowe.
czy mozesz mi powiedziec "Faflucy" jak mozesz miec ta plyte skoro to koncept???????? "Wierzymy, że płyta ASUS Rampage IV Extreme – Black znalazłaby swoje grono zwolenników, lecz nie mamy dobrych wieści dla wszystkich zainteresowanych – okazuje się bowiem, iż jest to model koncepcyjny i nie trafi on do oferty producenta." reszty nie bede komentowal bo widze ze tak samo czytali artukul..... jaka cena?? przeciez ana nawet nie wejdzie do produkcji masowej!!! to koncept, prototyp!!!
A płyta sama w sobie prezentuje się ciekawie