Karty graficzne

ATI docenia stereoskopowe 3D

przeczytasz w 2 min.

NVIDIA od dłuższego czasu oferuje zestaw GeForce 3D Vision i wierzy, że efekty 3D są pożądane przez graczy. Powoli także ATI zaczyna przekonywać się do trójwymiaru.

Jak dotąd AMD/ATI nie wprowadziło odpowiednich urządzeń, które obsługiwałyby stereoskopową technologię 3D. Ostatnio jednak czyni postępy, ponieważ twierdzi, że nowoczesne stereo-3D (S3D) jest rzeczywiście czymś interesującym i może przypaść do gustu użytkownikom.

Wielki test 24 kart graficznych od 850 do 2000 zł

Jaka karta ma najlepszy stosunek ceny do wydajności? I ile musi kosztować, żeby grać w najnowsze gry przy zachowaniu wszystkich efektów wizualnych? Zobacz wyniki testu 24 kart graficznych.

- Uważam że technologie dot. grafiki są obecnie na tyle potężne, że mogą zapewnić znakomite doświadczenia w S3D. Pytanie brzmi, czy rozwiązania wymagające okularów  wstrzelą się w rynek masowy, ponieważ już same okulary z aktywną migawką kosztują ok. 100 dolarów. Wierzę jednak, że technologie S3D zostaną z nami na dobre i w najbliższych latach będą się rozwijać - mówi Neal Robinson, jeden z dyrektorów w AMD/ATI.

NVIDIA, odwieczny rywal ATI, zaprezentowała autorskie rozwiązanie 3D Vision już jakiś czas temu. Trzeba jednak przyznać, że zestaw korporacji z Santa Clara niekoniecznie odniósł duży sukces na rynku. Wygląda na to, że gracze niespecjalnie mają ochotę siedzieć przed komputerem w specjalnych okularach, a dodatkowo wydawać spore sumy na dodatkowe i niezbędne akcesoria.

Przypominamy, że do grania w 3D niezbędne są nie tylko gry, odpowiednia karta graficzna i okulary, ale także monitor LCD o odświeżeniu 120 Hz (60 Hz dla jednego oka).

Czy chcesz wiedzieć więcej?  
GeForce 3D Vision - test stereo-3D dla graczy20 porad na lepszą pracę z komputeremGramy w przeglądarce - 30 świetnych gier flash


Źródło: X-bit labs.com

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Może i PhysX też docenią heh
    • avatar
      Dragonik
      0
      A jak ma dostrzec 3D taki użytkownik który nie widzi na jedno oko przecież jeśli nie widzi na jedno oko to już efektu 3D nie będzie bo sam wiem po sobie.
      • avatar
        Konto usunięte
        0
        wczesnie ATI, jak zawsze ;) S3D stanie sie norma, taka sama jak sluchawki do sluchania muzyki, kwestia czasu a teraz powoli robi sie szalenstwo 3d i wszyscy chca miec cos w ofercie tego typu...
        • avatar
          gregotsw
          0
          ATI chyba przygotuje coś do czego okularki nie będą potrzebne. Ale tutaj współpraca z producentami monitorów będzie niezbędna.
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Ok niech sobie robią te 3D. Tylko żeby to nie było później doliczane do kart jak podatek VAT. Ja nie chce tej technologi i nie mam zamiaru płacić więcej ani grosza za to że można to uruchomić na karcie która mam zamiar kupić... Nie wiem czy to tylko kwestia sterowników czy jakiś specjalnych gniazd. Ale nie mam zamiaru płacić za bezużyteczną technologie...
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Jak AMD zrobi własny silnik fizyczny i własny system 3D to Nvidia naprawdę może upaść.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                PS. Dlaczego musi byc 120Hz monitor? Nie moga wyswietlic tego obrazu jako jednego w 60hz? Przeciez 3D dziala na zasadzie wyswietlania dwoch obrazow przesunietych wzgledem siebie wiec chyba mozna by wyswietlic to jaka taka wypadkowa (ten efekt koncowy po przesunieciu jako calosc) zeby zwykly monitor 60hz dal sobie rade?
                • avatar
                  Dragonik
                  0
                  Tracić traci ale ja i tak zostanę przy zwykłym obrazie jak dla mnie to jest wciskanie tego na siłę

                  Witaj!

                  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                  Połącz konto już teraz.

                  Zaloguj przez 1Login