Sektor Internetu Rzeczy rozwija się w zawrotnym tempie. Technologia ta może doprowadzić do rewolucji związanej z naszym zdrowiem.
Sektor Internetu Rzeczy rozwija się w zawrotnym tempie. Oprócz zwiększenia komfortu naszego życia (poprzez inteligentne domy czy inteligentne samochody), technologia ta może również doprowadzić do rewolucji związanej z naszym zdrowiem.
Już teraz na rynku pojawiają się gadżety ubieralne, takie jak smartwatche czy opaski fitness, które monitorują naszą aktywność i czynności fizjologiczne. Problemów z tymi urządzeniami jest jednak co najmniej kilka. Po pierwsze, często są niezbyt atrakcyjne gabarytowo. Po drugie, ich dokładność pozostawia wiele do życzenia. Wreszcie po trzecie, czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora zdecydowanie nie zachęca do stałego korzystania z nich.
Firma LG twierdzi, że jej grupa zajmująca się innowacjami (Innotek) znalazła rozwiązanie wszystkich tych trzech problemów.
LG Innotek opracowało nowy optyczny biosensor przeznaczony do instalacji w gadżetach ubieralnych i smartfonach, który służy do pomiaru takich czynności jak tętno, stres czy poziom tlenu. Inżynierowie chwalą się tym, że udało im się osiągnąć grubość zaledwie 1 mm, a jednocześnie zmniejszyć zużycie energii (o około 20 proc.) i zwiększyć dokładność pomiarów.
Według oficjalnych informacji na szczególną uwagę zasługuje dokładność biosensora. Margines błędu pomiaru podczas aktywności fizycznej wynosi tutaj +/- 5 uderzeń na minutę, a w stanie spoczynku – jedynie +/- 2 bpm. Dla porównania, obecne sensory najczęściej mogą mylić się nawet o 8 uderzeń.
Krótko mówiąc: z nowym biosensorem LG użytkownik będzie mógł uzyskać bardziej precyzyjne informacje biometryczne, korzystając z mniejszego urządzenia wytrzymującego dłużej na jednym naładowaniu. Swoje właściwości moduł zawdzięcza ponoć między innymi nowej technice osadzania układów scalonych na PCB, diodom LED oraz pozłacanemu wnętrzu.
Źródło: SlashGear, LG. Foto: LG Innotek
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!