Politechnika Warszawska, Indoorway i Daftcode organizują Campus App Challenge. Cel: stworzenie aplikacji mobilnej wykorzystującej mikrolokalizację.
Mikrolokalizacja to rozwiązanie, które ma spory potencjał. Pisaliśmy już o tym, że może mieć pozytywny wpływ na efektywność w obiektach przemysłowych, a teraz szuka się sposobu, w jaki może poprawić funkcjonowanie budynków akademickich.
Lokalizacja osób i punktów, nawigacja po obiekcie, analiza natężenia ruchu na terenie kampusu czy rozsyłanie wiadomości kontekstowych – to tylko kilka potencjalnych zastosowań dla mikrolokalizacji, będącej czymś w rodzaju monitoringu połączonego z systemem nawigacyjnym.
Mikrolokalizacja – w skrócie – polega na tym, że każdy użytkownik obiektu i każdy istotny przedmiot ma nadajnik, przesyłający w czasie rzeczywistym informacje do „centrali”, dzięki czemu można precyzyjnie określić lokalizację tychże i poziom wykorzystania poszczególnych przestrzeni.
Specjalizująca się w mikrolokalizacji firma Indoorway doszła do wniosku, że rozwiązanie to może również sprawdzić się w kampusach. Doszła też do wniosku, że tamtejsze potrzeby najlepiej będą znać sami studenci i to ich zaprasza do hackatonu.
Organizowany wraz z Daftcode oraz Wydziałem Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej konkurs Campus App Challenge jest przeznaczony dla programistów, grafików i innych kreatywnych osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.
Zadaniem zespołów będzie stworzenie aplikacji mobilnej wykorzystującej mikrolokalizację. Całość będzie trzeba zamknąć w 24 godziny. Autorzy najlepszego prototypu otrzymają wsparcie, które pozwoli stworzyć pełną wersję programu.
„Oddajemy w ręce studentów innowacyjny system mikrolokalizacji. Podczas 24-godzinnego hackathonu ich zadaniem będzie przygotowanie prototypu aplikacji mobilnej opartej o tę technologię, która usprawni funkcjonowanie kampusu” – mówi Grzegorz Koblański, dyrektor generalny firmy Indoorway, która wierzy, że będzie to pierwszy krok do cyfryzacji kampusów w całym kraju.
Dr hab. Wojciech Domitrz, Dziekan Wydziału, dodaje: „Nasi studenci to osoby żyjące w symbiozie z nowymi technologiami. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele aplikacji mobilnych ułatwiających codzienne czynności, jak dotąd nie było rozwiązania dedykowanego budynkom akademickim. Czekamy więc na pomysły studentów dotyczące kreatywnego wdrożenia mikrolokalizacji na naszej uczelni”.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 stycznia 2018 roku. Jeśli jesteście zainteresowani, więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie hackatonu.
Źródło: Indoorway
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!