• benchmark.pl
  • newsy
  • Przetwornik DAC ASUS Xonar Essence One MUSES Edition i dysk ROG RAIDR Express

Przetwornik DAC ASUS Xonar Essence One MUSES Edition i dysk ROG RAIDR Express

przeczytasz w 1 min.

Lepsza jakość dźwięku i szybsze działanie systemu gwarantowane.

ASUS Xonar Essence One MUSES Edition przetwornik analogowo-cyfrowy zdjcie

Podczas targów CES 2013 w Las Vegas na stoisku firmy ASUS można było zobaczyć sporo interesujących nowości. Pisaliśmy już o miniaturowej płycie głównej E2KM1-I Deluxe oraz 2-procesorowej karcie graficznej ARES II, natomiast tym razem mamy coś dla fanów dobrego brzmienia oraz podzespołów komputerowych o wysokiej wydajności.

Dotychczas ASUS nie był kojarzony z dyskami twardymi. Producent postanowił jednak to zmienić i opracował nośnik ROG RAIDR Express, który głównie przeznaczony jest dla graczy i entuzjastów. Konstrukcja ta komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu PCI-Express x4 i podobno zapewnia większą wydajność od 2,5-calowych modeli ze złączem SATA. Na uwagę zasługuje również efektowna obudowa z podświetlanym oznaczeniem produktu.

Nowa pamięć masowa jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi znanymi chipsetami i systemami operacyjnymi oraz może być wykorzystywana jako dysk rozruchowy, zwiększając prędkość działania całego systemu. Jej oficjalna premiera ma się odbyć jeszcze w tym kwartale.

ASUS Xonar Essence One MUSES Edition to przetwornik analogowo-cyfrowy ze wzmacniaczem słuchawkowym. Inżynierowie zastosował tutaj sześć wysokiej jakości wzmacniaczy operacyjnych MUSES 01 firmy New Japan Radio. Konstrukcja ta umożliwia 8-krotne, symetryczne zwiększanie próbkowania, które znacznie poprawia precyzję reprodukcji dźwięku. Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy 600 Ohm ulepsza barwę brzmienia i dynamicznie rozszerza jej zakres.

Specyfikacja przetwornika analogowo-cyfrowego Xonar Essence One MUSES Edition:

  • Częstotliwość 10Hz do 48kHz (wejście -3dB, 24bit/192kHz)
  • TI PCM1795 DAC
  • 32-bit, zwiększanie próbkowania do 352.8kHz (wejście 44.1kHz, 88.2kHz, 176.4kHz)
  • 32-bit, zwiększanie próbkowania do 384 kHz (wejście 48kHz/96kHz/192kHz)
  • Wyjście 2x XLR (zbalansowane)
  • Wyjście 2x RCA (niezbalansowane)
  • Wyjście słuchawek 1/4 cala
  • Optyczne i koncentryczne wejście S/PDIF
  • USB

Źródło: ASUS, ComputerBase, profil ASUS na portalu Facebook

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    3
    Jeśli chodzi o Xonary, to Asus niech weźmie się do roboty i popracuje nad sterownikami, a nie idzie w ślady Creative!
    • avatar
      Radiowiec
      1
      "wzmacniacz słuchawkowy 600 Ohm ulepsza barwę brzmienia i dynamicznie rozszerza jej zakres" - trudno powiedzieć, co to znaczy, ale brzmi marketingowo ;-) A to "Wyjście słuchawek 1 cala" zdecydowanie wymaga poprawy.
      • avatar
        Konto usunięte
        -2
        Jeśli chodzi o ASUS to sterowniki nie są złe. Inaczej sprawa się ma z wykonaniem Kart Dźwiękowych.. Mam Xonar D1. Wysiadł mi tylni panel w karcie (działają tylko dwa wejścia na mikrofon i jedno od głośnika), muszę korzystać z frontowego i to jedynie ze słuchawek. Karta ledwo skończyła 2 lata. Widać że robią swoje produkty tak, aby po skończeniu gwarancji lecieć po nowy produkt. Trudno 250zł poszło w błoto, nigdy więcej ASUS'a.
        • avatar
          Konto usunięte
          -3
          badbwoy niestety nie do końca masz rację.Ten sprzęt nie jest dedykowany dla osoby który słucha muzy na komputerze ale dla osób które zajmują się produkcją muzyki i jej obróbką szczególnie jest ktoś nie posiada studia i zostaje mu tylko pc.
          Zajmuję się tworzeniem muzyki.Mp3 wcale nie brzmi do dupy.
          Wszystko zależy od tego jak nagranie zostało zripowane.
          Rożnicę nie są duże bo prawie nikt nie słucha muzyki bardzo cicho oraz bardzo głośno a przy cichym graniu brakuję detali a przy głośnym roździelczości.
          Mam też wrażenie że nikt nie rozumie pojęcia audiofil.Wszyscy sugerują się tym co jest napisane np. w wikipedi.
          Audiofil to osoba która bez problemu praktycznie zawsze odróżni dźwięk Cd a kasety.Ina tym można by zakończyć jego definicję.Każdemu kto to rozumie taka informacja wystarcza.
          Takich osób jest naprawdę niewiele.
          Mówisz też o napędach w komputerach.Muszę ci powiedzieć że wiele z tych napędów ląduje w naprawdę dobrych odtwarzaczach.Te napędy są dosyć szybkie i nieźle radzą sobie z odczytywaniem informacji.

          "Zaden komputer ten taki "nasz" nigdy nie zagra jak klasycznie podpiety gramofon do wzmacniacza i dwóch kolumn drewnianych wazacych po te 15 kilo sztuka stojacych w dorbym rozstawieniu.Czy tam nawet cd player.Taka jest prawda i nie ma sie co oszukiwać".

          Akurat w tym nie ma nic dziwnego.W końcu każdy sprzęt gra inaczej.

          Co do samego Xonara to nie lubię dźwięku tej serii.Lubię dźwięk creativa bo gra z pompą po amerykańsku a asus gra czysto ale bez wyrazu.

          badbwoy posłuchaj sobie tego w mp3.Raczej nie brzmi do dupy:

          http://www.youtube.com/watch?v=CXaNQotc3CQ
          • avatar
            Finear
            0
            zanim ktoś przyjdzie i zacznie narzekać że nie ma info o karcie

            nie zostało podane
            wiadomo tylko jak wygląda
            i to tylko z przodu ;s
            • avatar
              badbwoy
              0
              Fajna zabawka dla kogos kto ma kase i moze sobie pozwolic na zakup kolejnego gadżetu.Niemniej niech mi ktos powie i w logiczny sposb wytlumaczy jaki jest sens ladowac taka kase w te plastikowe skrzyneczki kiedy to i tak nie ma szansy konkurowac z brzmieniem zwyklej czarnej płyty(bo wiadomo zestaw kierowany dla tzw"audiofili" o ile w dobie 21 wieku mozna komputerowców nazwaz audiofilami).
              Mp3 brzmi do dupy kazdy sie z tym zgodzi, flac jest lepszy , łejwy tak samo tylko wezmy teraz zródło z jakiego chcemy zgrac(99.9% to zwykle "wypalarki") czyli kolejna plastikowa tandeta.Wiem ze chodzi tylko o zera i jedynki ale...
              Zaden komputer ten taki "nasz" nigdy nie zagra jak klasycznie podpiety gramofon do wzmacniacza i dwóch kolumn drewnianych wazacych po te 15 kilo sztuka stojacych w dorbym rozstawieniu.Czy tam nawet cd player.Taka jest prawda i nie ma sie co oszukiwac.
              Niemniej chciałbym miec .

              Witaj!

              Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
              Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

              Połącz konto już teraz.

              Zaloguj przez 1Login