Firma ASRock na targach Computex zademonstrowała swoją czwartą płytę główną z serii Fatal1ty. Tym razem jest to model z podstawką AM3+ i mostkiem 990FX, który przeznaczony jest dla procesorów AMD Bulldozer.
W ofercie firmy ASRock jak na razie obecne były tylko dwie płyty główne dla graczy, które sygnowane są nickiem jednego z najznakomitszych graczy online – Johnathana „Fatal1ty” Wendela. Obie przeznaczone są dla procesorów Intel Sandy Bridge pod podstawkę LGA 1155 i wykorzystują chipset P67 – pierwsza z nich to Fatal1ty P67 Professional, a druga to Fatal1ty P67 Performance. Nie tak dawno temu pisaliśmy jednak o planach wprowadzenia kolejnego modelu – tym razem z mostkiem Z68. Niestety dotychczas nie było nic wiadomo odnośnie modeli Fatal1ty przeznaczonych dla procesorów AMD – aż do targów Computex, gdzie tajwański producent zaprezentował konstrukcję z podstawką AM3+. Warto jeszcze wytłumaczyć kwestię targów Computex – co prawda startują one dopiero jutro, ale część redakcji ma wstęp na ni już teraz.
Płyta główna ASRock 990FX Fatal1ty Professional, tradycyjnie dla serii produktów sygnowanej nickiem Wendela, ma czarno-czerwoną kolorystykę. Na czarnym laminacie formatu ATX umieszczono 10-fazową sekcję zasilania chłodzoną efektywnie wyglądającym, czarnym radiatorem. Poniżej niej znalazła się czarna podstawka AM3+, obok której zamontowano dwuczęściowy koszyk na cooler. Dzięki takiemu rozwiązaniu obieg powietrza wokół sekcji jest lepszy, a przez to jej temperatury mniejsze. Dla pamięci przeznaczono cztery banki pamięci, obsługujące moduły DDR3 o taktowaniu do 2000 MHz w trybie dwukanałowym.
Karty rozszerzeń można montować w trzech portach PCI-Express x16, dwóch PCI-Express x1 oraz dwóch PCI. Trzy pierwsze złącza działają w trybie x16/x16 lub x16/x8/x8 i można umieścić w nich karty graficzne AMD Radeon w trybie CrossFireX oraz Nvidia GeForce w konfiguracji 3-Way SLI.
W lewym dolnym rogu laminatu znalazł się spory, płaski radiator mostka północnego SB950, a tuż obok niego sześć gniazd SATA III 6 GB/s. Bardziej zaawansowani użytkownicy na pewno będą zadowoleni z wyświetlacza diagnostycznego oraz przycisków łatwego dostępu do włączania i restartowania komputera. Ciekawostką są natomiast dwa zewnętrzne złącza USB 3.0, z których można wyprowadzić po dwa porty USB 3.0. Na całej powierzchni PCB zamontowano wyłącznie wysokiej jakości, japońskie kondensatory polimerowe o charakterystycznym, złotym kolorze.
Co prawda tylnego panelu na załączonych zdjęciach dokładnie nie widać, ale można na nim się doszukać 8-kanałowej karty dźwiękowej wraz z prądowym S/PDIF. Na pewno znajdziemy tam także kilka portów USB 2.0 i 3.0 oraz kartę sieciową.
Więcej o produktach przedstawionych na targach Computex:
- Asus PadPhone: tablet ze smartfonem w środku - wideo
- Układy Nvidia GeForce GTX 560M w laptopach do gier
- ASRock: trzecia płyta sygnowana logo Fatal1ty - tym razem z Z68
Źródło: hwbox.gr
Komentarze
5taką samą ma ASUS WTF ??