ASRock wprowadził do swojej oferty drugą płytę główną sygnowaną pseudonimem Johnathana „Fatal1ty” Wendela. Nowy model także przeznaczony jest dla procesorów Sandy Bridge, ale jest on zdecydowanie skromniejszy.
Jakiś czas temu pisaliśmy o o rozpoczęciu współpracy ASRocka z jednym z najbardziej znanych graczy Johnathanem Wendelem, znanym szerzej jako Fatal1ty. Tajwańska firma, zajmująca się głownie produkcją płyt głównych, wraz z premierą nowej platformy Intela pod procesory Sandy Bridge, wprowadziła do swojej oferty model P67 Fatal1ty Professional, który skierowany jest przede wszystkim dla graczy i overclockerów. Tym razem przyszła pora na trochę uboższą konstrukcję, która także przeznaczona jest dla procesorów Sandy Bridge pod podstawkę LGA 1155.
Warto przeczytać: | |
ASRock: trzy płyty z chipsetem Z68 i Virtu GPU | |
Sam na sam z Jonathanem „Fatal1ty” Wendelem |
ASRock P67 Fatal1ty Performance na pierwszy rzut oka, dzięki podobnej kolorystyce, jest podobna do wcześniejszego produktu producenta sygnowanego nickiem Fatal1ty. Jej format to pełnowymiarowy ATX, a czarny laminat z czerwonymi akcentami nadaje całej konstrukcji drapieżnego wyglądu.
Za zasilanie procesora odpowiada 10-fazowa sekcja zasilania, z której 8 faz przeznaczone jest dla procesora, a 2 dla kontrolera pamięci. Warto zauważyć, iż kondensatory składające się na nią nie są już złote, a ich liczba jest zdecydowanie mniejsza. Za chłodzenie sekcji odpowiadają dwa czerwone radiatory – niestety już nie połączone ciepłowodem z innymi radiatorami.
Dla pamięci przeznaczono cztery banki, mogące obsłużyć moduły DDR3 o taktowaniu do 2133 MHz i pojemności 8 GB (łącznie 32 GB) w trybie dwukanałowym.
Karty rozszerzeń możemy montować w jednym porcie PCI-Express x16, trzech PCI-Express x1 oraz trzech zwykłych PCI. W lewym dolnym rogu laminatu umieszczono cztery gniazda SATA II 3 Gb/s i dwa SATA III 6 Gb/s. Tuż obok nich znalazł się wyświetlacz diagnostyczny oraz przyciski łatwego dostępu, do włączania i restartowani komputera. Z myślą o starszych dyskach twardych ATA, pod bankami pamięci zamontowano jedno gniazdo IDE. Płyta działa pod kontrolą UEFI.
Tylny panel jest trochę skromniejszy od pierwszego modelu Fatal1ty, a znajdziemy na nim:
dwa porty PS/2
przycisk do restartowania ustawień BIOSu
sześć portów USB 2.0
dwa porty USB 3.0
port eSATA
gniazdo zintegrowanej, gigabitowej karty sieciowej
złącza zintegrowanej, 8-kanałowej karty dźwiękowej wraz z koaksjalnym i prądowym S/PDIF
Płyta główna ASRock P67 Fatal1ty Performance jest już dostępna w sprzedaży za naszą zachodnią granicą, a jej cena wynosi 125 euro (co zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada około 490 złotych).
Źródło: asrock.com
Polecamy artykuły: | | |
Tablet czy netbook - co jest lepsze? | AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenie | EFI vs BIOS - najważniejsze różnice |
Komentarze
10jakby nie mogli wrzucić 2 (więcej nie potrzeba).
- chyba że moja niewiedza jest uboga i P67 obsługuje tylko 1 GPU - :D
Czyli unas jakieś 700zł.