Płytę główną P67 Professional Fatal1ty skierowano do naprawdę wymagających graczy oraz overclockerów. Produkt ten to próba wskrzeszenia serii sygnowanej logiem Johnathana „Fatal1ty” Wendela, którą wcześniej produkował nieistniejący już ABIT.
ASRock ma już w swojej ofercie bogaty wybór płyt dla procesorów Intel Sandy Bridge, ale nie przeszkodziło to w skonstruowaniu jeszcze jednej. Tym razem jest to jednak produkt wyjątkowy.
Warto przeczytać: | |
Mowa tu o modelu P67 Professional Fatal1ty, który, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje do słynnego Johnathana Wendela, który jest znanym sieciowym graczem takich gier jak: Unreal Tournament 2003, Painkiller, Aliens versus Predator 2 czy serii Quake. Warto zaznaczyć, że pierwszym producentem, który sygnował swoje produkty pseudonimem gracza był ABIT, który niestety niecałe dwa lata temu upadł.
Kolorystyka płyty ASRock P67 Professional Fatal1ty została utrzymana w czarno-czerwonych barwach, które przypominają produkty ASUSa z serii Republic of Gamers. Za zasilanie procesora odpowiada 18-fazowa sekcja zasilania (16 faz dla procesora i 2 dla kontrolera pamięci). Została ona wraz z chipsetem Intel P67 i mostkiem NVIDIA NF200 przykryta efektownie wyglądającym, czerwonym radiatorem z logiem Fatal1ty. Do dyspozycji będą cztery banki pamięci DDR3, która może pracować w trybie dwukanałowym z taktowaniem do 2133 MHz.
Dla kart rozszerzeń producent udostępnił trzy porty PCI Express x16, dwa PCI Express x1 oraz dwa zwykłe PCI. Warto zaznaczyć, że dzięki wcześniej wspomnianemu mostkowi NVIDIA NF200 możliwe jest połączenie na płycie trzech Radeonów w technologii CrossFireX lub kart GeForce w technologii 3-way SLI.
W dolnej części płyty znalazły się cztery gniazda SATA III 6 Gb/s i sześć SATA II 3 Gb/s, a obok nich dodatkowo wyświetlacz diagnostyczny oraz przyciski łatwego dostępu do włączania i restartowania komputera.
Ciekawostką jest zastosowanie na karcie profesjonalnego, 8-kanałowego kodeka dźwiękowego THX TruStudio PRO. Oprócz wyjść audio na tylnym panelu znalazły się dwa "nieśmiertelne" porty PS/2, cztery złącza USB 3.0, pięć USB 2.0, pojedyncze eSATA, a także złącza dwóch kart sieciowych oraz przycisk do restartowania ustawień BIOSu.
Kolejną z ciekawostek jest wykorzystanie na płycie zaawansowanego BIOSu EFI, który dotychczas był znany z najnowszych płyt ASUSa. Został on „przyozdobiony” podobizną Johnathana Wendela oraz logiem Fatal1ty.
Płyta główna na rynku powinna się pojawić na początku następnego roku (wraz z premierą nowych procesorów Intela). Ceny jeszcze nie znamy, ale podejrzewamy, że w związku z wykorzystaniem loga Fatal1ty, nie będzie to niska kwota.
Źródło: tweaktown.com, voz.vn
Polecamy artykuły: | ||
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning | 20 bezpłatnych aplikacji do Androida | Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie |
Komentarze
30A to ,ze barany (kurde znowu Polacy:/) będą szydzić z tej firmy , bo kiedyś mieli na komunie komputer z płytą AsRocka który im padł po dwóch miesiącach.To kogo to obchodzi ?
Wkurza mnie jednak lansowanie "gęba" Johnathana wszystkich możliwych produktów.Bo produkty z jego logo to tylko +5 do lansu.Ceny tez są ODPOWIEDNIE za te jego "markę".. No możne poza zasilaczami.
Jakiś (za przeproszeniem) kretyn powiedział drugiemu kretynowi że AsRock to badziewie, i teraz chodzi i pisze w komentarzach o tej firmie, choć nic o niej nie wie. Sama nazwa użytkownika mówi za siebie:-)
A co do AsRocka płyta wygląda nieźle, choć wiadomo że cena nie będzie niska. Wreszcie AsRocka uniezależnił się od ASUSA (chyba) i może być naprawdę ciekawie.