Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z z procesorem Sound Core3D
Jakość lepsza o 34,4x od integry?
Na polskim rynku zadebiutowała pierwsza karta z najnowszej serii Sound Blaster Z firmy Creative.
Creative Sound Blaster Z to karta dźwiękowa, której głównym komponentem jest procesor dźwięku i głosu Sound Core3D. Zaprojektowany do współpracy z technologiami SBX Pro Studio układ umożliwiać ma nie tylko odtwarzanie realistycznego, przestrzennego dźwięku, ale także (i przede wszystkim) w pełni personalizować efekty audio.
Firma Creative zastosowała w karcie również technologię CrystalVoice, która gwarantować ma czysty i bogaty dźwięk bez zakłóceń i pogłosu. Docenić to mają przede wszystkim gracze MMO oraz użytkownicy aplikacji typu VoIP.
Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z oferować ma odstęp sygnału od szumu na poziomie 116 dB – oznacza to, według producenta, o 34,4 razy lepszą jakość niż w przypadku zintegrowanej „dźwiękówki”. O odpowiednią jakość dźwięku zadbać mają także: wzmacniacz słuchawek 600 Ohm oraz wsparcie przejścia 192 kHz do wyjścia analogowego.
Minimalne wymagania systemowe:
- Zalecany jest procesor Intel Core2 Duo lub odpowiadający mu procesor AMD 2,2 GHz bądź szybszy
- Płyta główna z chipsetem Intel, AMD lub innym, w pełni zgodnym
- Microsoft Windows 8 (32/64-bit), Windows 7 (32/64-bit)
- 1 GB pamięci RAM
- Ponad 600 MB wolnej przestrzeni dyskowej
- Wolne gniazdo PCI Express (x1, x4 lub x16)
- Dostępny napęd CD-ROM lub DVD-ROM
Karta Creative Sound Blaster Z jest już dostępna na polskim rynku. Jej cena wynosi 399 złotych.
Źródło: Creative
Komentarze
106Niestety to tylko dobre, złego początki. Sterowniki dla nowego systemu do starego sprzętu zawsze kuleją. Czyli najprościej ujmując przy przejściu z np. Win8 na 9 przydało by się zmienić kartę dźwiękową, aby sterowniki były pisane typowo pod 9.
Mam w nich darmowy konwerter do mp3, DTS + Dolby w Volumne Panel i Filmy, Muza , Gry są na najwyższym poziomie dźwięku !
Tam pozycjonowanie dźwięku graniczyło z nagraniami binaural...
Teraz, czego by nie słuchać to o ile przejścia przód, tył, lewo, prawo potrafią być płynnie i w miarę poprawne to góra, dół zazwyczaj brzmi podobnie, jest jakoś nienaturalnie stłumiona i w ogóle to nie to...
Ja już zmądrzałem i nigdy już nie kupię żadnej super-hiper-wyjebanej karty.
-jeżeli chodzi o dźwięk to znaczenie ma absolutnie wszystko.To czy 128 czy 320 to rozumowanie bardzo błędne bo 128 może być lepsze od 320.Dlaczego?Wszystko rozchodzi się o to jak dźwięk został ripowany.
Do Sebenicza
-Jesteś po prostu kretem a twoje wypowiedzi to żal.Może kable nie grają.W końcu prąd ma ma gdzieś po jakim przekroju,czystości płynie.
Dodam też że miałem zwykłego SB i grał bardzo dobrze a z supportem od creativa przez parę lat użytkowania żadnego problemu nie miałem.