Honor 8 kładzie dość spory nacisk na możliwości fotograficzne. Nie tylko na jakość zdjęć, ale i komfort ich wykonywania.
Honor 8, który zadebiutował już na naszym rynku, to smartfon bardzo interesujący. Podobać może się w jego przypadku relacja ceny do możliwości, a skoro nie jest to model reklamowany tak często jak inne propozycje, to warto przybliżyć ostatnie kwestie poruszone przez producenta.
Twierdzi on, całkiem słusznie zresztą, iż zadaniem smartfonów jest ułatwianie nam życia. Bardzo ważne są przy tym w dzisiejszych czasach możliwości fotograficzne urządzeń mobilnych. Zastosowane w Honor 8 rozwiązania mają wychodzić temu naprzeciw.
Najpierw zdjęcie, potem ostrość
Zachowanie wspomnień dla siebie, dzielenie się nimi z rodziną czy najbliższymi przyjaciółmi lub też fotografie publikowane codziennie w mediach społecznościowych. W każdym przypadku liczy się jak najwyższa jakość. Producent akcentuje tutaj funkcję ostrzenia fotografii już po jej wykonaniu. Honor 8 pozwala najpierw uchwycić dany kadr, a dopiero później wybrać stopień wyostrzenia tła, a także pierwszego lub drugiego planu.
Selfie za pomocą jednego dotknięcia
Czytnik linii papilarnych wykorzystywany jako spust aparatu to nic nowego. Dotychczas trzeba było jednak wybrać aplikację aparatu, przedni obiektyw i dopiero wykonać autoportret. W Honor 8 wystarczy nakierować na siebie aparat, a następnie dotknąć i przytrzymać czytnik. Selfie zostanie wykonane zdecydowanie szybciej.
Kadrowanie zgiętym palcem
Honor 8 to także nowa opcja Knuckle Mode, która działa w oparciu o różnice dotyku między różnymi częściami dłoni. Inne wibracje emituje opuszek palca, inne kłykieć, a inne paznokieć. Na tej podstawie możliwe jest przypisanie odrębnych funkcji do każdej części dłoni. W tym przypadku jednym gestem wykadrujemy zdjęcia, a także dodamy do nich efekty i rysunki.
Inteligentna obsługa RTV
Ostatnia z wymienianych przez producenta funkcji nie koncentruje się już na aspekcie foto, a obsłudze domowych sprzętów. Honor 8 może pochwalić się funkcją Smart Control 4.0, bazującą na module podczerwieni z wbudowanym kodem IR i pozwalającą na obsługę sprzętów z poziomu smartfona. Dzięki obszernej bazie danych, kompatybilnej z 232 740 produktami należącymi do 5810 marek, każdy powinien znaleźć w niej swoje domowe sprzęty. Smartfon może stać się zatem uniwersalnym pilotem.
Czy rzeczywiście są to prawdziwe innowacje i elementy, którymi warto się chwalić? Odpowiedzi mogą być różne, ale bez wątpienia znajdą się osoby, którym przygotowane przez producenta rozwiązania do gustu przypadną.
Przy okazji, ale pozostając w tematyce fotografii smartfonowej, zachęcamy do zapoznania się z naszym porównaniem Huawei P9 i Honor 8.
Źródło: Honor
Komentarze
4