Cyberpunkowy film Polaków z Platige Image to pokaz możliwości nowej technologii
Polscy mistrzowie animacji z Platige Image zaprezentowali swój najnowszy film. Trwający niespełna cztery minuty Defect to pokaz możliwości ich autorskiej technologii Virtual Production.
Platige Image to ekipa, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale w razie czego… tak, to ci od Wiedźmina, Polskich Legend Allegro i reklam Żubra. W swoim nowym filmie – Defect (z Eriką Karkuszewską w roli głównej) – wykorzystali autorską technologię Virtual Production. Najpierw zobacz efekt, a później wyjaśnimy ci, na czym to polega…
Zobacz Defect – nowy film Platige Image:
Co to jest Virtual Production?
Virtual Production to „narzędzie, które zmienia podejście nie tylko do produkcji filmowej, ale też otwiera nowe możliwości kreacji – mówi Armin Kurasz, reżyser Defect. – Dzisiaj, w studio w Warszawie, jesteśmy w stanie w krótkim czasie stworzyć film, który dawniej wymagałby długich zdjęć wyjazdowych albo miesięcy postprodukcji”. Jak to możliwe?
Sekret polega na wykorzystaniu wysokiej jakości ściany LED, na której to z kolei wyświetlane są tła renderowane w czasie rzeczywistym i zsynchronizowane z „osensorowaną” kamerą. Dzięki temu perspektywa jest cały czas zachowana, a wrażenie głębi – bardzo realistyczne.
„Praca w wirtualnej scenografii to nieograniczona swoboda m.in. jeśli chodzi o integrację oświetlenia, kolorów, pory dnia, czy przesuwania budynków pod kadr – zachwala Michał Dąbal, operator wymieniony na liście płac. – Możliwości są praktycznie nieograniczone”.
To, co w tej technologii szalenie istotne, to że realizacja filmu przebiega właściwie dokładnie tak samo, jak w przypadku wykorzystania klasycznego greenscreenu. Równocześnie jednak już na planie widoczny jest niemalże końcowy efekt. Przy Defect zdjęcia trwały zaledwie 1 dzień i nie trzeba było długich procesów postprodukcyjnych. Oczywiście wymaga to za to intensywniejszych prac przed rozpoczęciem nagrań.
Źródło: Platige Image
Czytaj dalej o Platige Image:
- Platige Image rozwija działalność – w planach tworzenie gier, seriali oraz filmów
- Tak wyglądał Wiedźmin od Netflix przed i po tym, jak wzięło za niego polskie PlatigeImage
- Widowiskowy zwiastun PlayerUnknown’s Battlegrounds od Platige Image
Komentarze
21Dla aktora takie rozwiązanie jest lepsze bo widzi świat w którym gra, ale i tak trzeba stworzyć ten świat bardzo dokładnie, aby efekt był właściwy.
Każdy kto oglądał Łowcę Androidów ten wie o czym mówię...
A przypomnę tylko ile lat dzieli ten film od produkcji reklamowej Platige Image...Uwaga --------------
----------------------UWAGA ----- 39 LAT !!! Tak - 39 lat a efekty w filmie amerykańskim dwa razy lepsze niż w produkcji Platige Image !!!!!!!!!
P.S. Zgadnijcie dlaczego efekty do Wiedźmina 2 będzie robić ktoś inny.
https://www.youtube.com/watch?v=Hjb-AqMD-a4
Nie zmienia to faktu, że dla aktorów takie rozwiązanie jest naprawdę wspaniałe, przynajmniej widzą całość w czym grają, a nie tak jak w typowym green screenie. Myślę, że taka metoda filmowania będzie coraz bardziej popularniejsza.
(Platige Image | CINEMATIC REEL)
To jest coś w czym Platige Image jest dobry jeśli nie najlepszy (link wyżej), ale podobno "kto się nie rozwija to się cofa" więc może dobrze że próbują z nową technologią mimo słabych początków (bo to co tutaj przedstawili mnie też nie przypadło do gustu)...
Netprofit10.com