Dropbox jest kolejnym dużym graczem na rynku usług sieciowych, którzy sięgnął po serwerowe procesory AMD.
Firma Dropbox to kolejny duży dostawca usług w chmurze, którzy zdecydował się wykorzystać w swojej infrastrukturze sieciowej procesory AMD Epyc – serwerowe jednostki oparte o nową mikroarchitekturę Zen.
Dropbox to doskonale znany na rynku dostawca usług w chmurze, który może pochwalić się 500 milionami użytkowników indywidualnych i 300 tysiącami użytkowników biznesowych.
„AMD Epyc to przekonująca opcja procesorowa dla naszej technologii obliczeniowej, ponieważ zapewnia nam taką specyfikację techniczną, jakie potrzebujemy do obsługi zadań istotnych z punktu widzenia zespołów roboczych, jak i indywidualnych użytkowników — powiedział Rami Aljamal, dyrektor ds. inżynierii sprzętowej i łańcuchu dostaw w firmie Dropbox. — Jesteśmy podekscytowani mogąc wdrożyć procesory Epyc i wyglądamy dalszej bliskiej współpracy z AMD w przyszłości.”
Dropbox wybrał do swojego „parku maszynowego” jednostki AMD Epyc 7351P – jest to 16-rdzeniowy/32-wątkowy model, który tak jak pozostałe modele z rodziny obsługuje aż 128 linii PCI-E oraz pamięć RAM w trybie 8-kanałowym. Wypowiedź Aljamala sugeruje jednak, że na tym się nie skończy i w przyszłości Dropbox wykorzysta też inne układy AMD.
Warto dodać, że wcześniej na wykorzystanie procesorów AMD zdecydowali się też inni duzi gracze na rynku usług sieciowych - Microsoft Azure, Baidu, a także Yahoo Japan.
Źródło: AMD
Komentarze
14Ciekawostka: W ramach "wojny handlowej" USA i Chin (która, jak donoszą nieoficjalne źródła powiązane z administracją Donalda Trump-a jest zasłoną dymną przeprowadzaną wspólnie z Rządem Chin, zagrywką mającą na celu uruchomienie powojennego systemu finansowego i wyjęcie go z pod kontroli międzynarodowej mafii Hazarskiej) Trump zabronił Intelowi sprzedaży procesorów serwerowych do Chin (embargo) Jednak zgodził się aby AMD licencjonowało swoją technologię ZEN X86-64 Chińskiej firmie Hygon która produkuje układy "Dhyana" przeznaczone wyłącznie na rynek Chiński. Hygon "Dhyana" to kopie 1:1 procesorów AMD EPYC.
Tak więc architektura ZEN zaczyna zasilać ogromny sektor serwerowy Chin na najwyższym pułapie wydajnościowym X86-64, nie mając tam żadnej konkurencji.
Czy z jednego adresu IP można na serwisie MEGA założyć wiele darmowych kont oferujących 50GB?