Scythe wprowadziło do swojej oferty drugą wersję coolera Mine. W odróżnieniu od poprzedniej, ta jest zdecydowanie bardziej rozbudowana i może zostać wyposażona w dodatkowe wentylatory.
Warto przeczytać: | |
Scythe Mine 2 należy do dużych konstrukcji typu tower. Składa się on z dwóch masywnych, aluminiowych radiatorów, które zostały połączone ze stopą aż ośmioma 6mm rurkami cieplnymi. Warto zaznaczyć, że ze względu na dużą ilość rurek cieplnych, zostały one umieszczone piętrowo w miedzianej niklowanej stopie coolera.
Całość owiewa 140 mm wentylator (umieszczony pomiędzy radiatorami), którego prędkość obrotową możemy regulować w zakresie od 500 do 1700 obrotów na minutę, za pomocą potencjometru wyprowadzonemu na śledziu. Wentylator generuje hałas na poziomie od 9,6 do 36,4 dBA, natomiast jego wydajność wynosi od 46 do 156 metrów sześciennych na godzinę.
Aby jednak jeszcze bardziej zwiększyć wydajność coolera, możliwe jest zamontowanie po zewnętrznej stronie jednego z radiatorów kolejnego 140 mm wentylatora. Dodatkowy wentylator trzeba zakupić samodzielnie.
Scythe Mine 2 zgodny jest z podstawkami LGA 775, LGA 1156, LGA 1366, AM2/AM2+ oraz AM3. Cała konstrukcja waży 1150 gramów, natomiast jej wymiary wynoszą 130 x 143 x 160 mm.
Zapewne osoby zorientowane w rynkowej ofercie coolerów zauważą, że najnowszy produkt Scytche jest bardzo podobny do jednej z najwydajniejszych konstrukcji na rynku - coolera Noctua NH-D14.
Scytche Mine 2 ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu - cena nie jest jeszcze znana.
Zakup Scythe Mine 2 powinien być przemyślaną inwestycją, na co wskazuje powyższa ilustracja. Cooler jest nie tylko wysoki i ciężki, ale zajmuje również sporo miejsca wszerz. Dlatego potencjalni nabywcy powinni zwrócić uwagę, czy zainstalowane juz wokół podstawki procesora radiatory nie utrudnią instalacji, a także czy stosowane pamięci nie mają rozbudowanych w górę elementów chłodzących.
Źródł: Scythe
Polecamy artykuły: | ||
Poradnik świąteczny | MEGATEST: wydajne laptopy i poręczne netbooki | Jabłko czy gruszka? Test iPada z iOS 4.2 |
Komentarze
33To ładnie.
bo tak jak teraz jest to pierwszy blok dostaje zimne powietrze a drugi już nagrzane