Gry dla Xbox One podczas targów E3 były uruchamiane na wydajnym komputerze PC
Problem naświetlił jeden z redaktorów US Gamers, który zobaczył na ekranie konsoli pulpit systemu Windows 7 - sprawę potwierdzają zdjęcia PC
Za nami targi E3 2013, na których zaprezentowano sporo nowości ze świata gamingu – zarówno jeżeli chodzi o same gry, jak i konsole oraz komputery do ich uruchamiania. Na imprezie można było również pograć na konsoli Xbox One, a przynajmniej tak mogło (lub też miało) wydawać się graczom, bowiem rzeczywistość okazała się trochę inna.
Sprawę na swoim Twitterze ujawnił Julian Rignall, a więc jeden z redaktorów serwisu US Gamers, który miał okazję zasiąść za „sterami” najnowszej konsoli Microsoft'u. Niestety po jakimś czasie pojawiły się problemy, a na monitorze ujrzał on pulpit z systemu operacyjnego Windows 7.
Słowa redaktora potwierdzają zdjęcia stanowisk z „konsolami Xbox One”. Nie byłoby w nich nic dziwnego gdyby nie to, że przedstawiają one jednego z pracowników obsługi, który w rzeczywistości uruchamia nie konsolę, a... komputer stacjonarny.
Przez okno w obudowie można zauważyć płytę główną ASUS P9X79 DELUXE z podstawką LGA 2011 (a więc też 4- lub 6-rdzeniowym procesorem Intel Sandy Bridge-E) oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 690, GTX 770 lub 780 (widać charakterystyczny napis GeForce GTX). Całość działa pod wspominanym systemem Windows 7. Nie da się ukryć, że konfiguracja ta nie należy do najsłabszych i bez problemu powinna sprostać wymaganiom najnowszych gier.
"Zakryję blaszaka ciałem – może nikt się nie zorientuje, że to nie jest nowy Xbox One."
Prezes EA Games - Peter Moore – w jednym z wywiadów na E3 zapewniał, że sporo gier (w tym także Battlefield 4) było uruchamianych na deweloperskiej wersji konsoli Xbox One o finalnej specyfikacji. Dla przypomnienia, wykorzystuje ona układ firmy AMD, w którym zintegrowano 8 rdzeni Jaguar x86 oraz procesor graficzny zgodny z architekturą GCN z 768 jednostkami wykonawczymi – nad wszystkim czuwają systemy Xbox OS, Windows 8 Kernel i Virtualization OS.
Obudowa Corsair Obsidian 650D - a może jednak tak wygląda deweloperska wersja Xbox One? ;)
Konfiguracja ta znacznie odbiega od rzeczywiście wykorzystanej platformy – przynajmniej w teorii, bowiem sporo w tej kwestii może zmienić optymalizacja gier pod konkretny sprzęt. Pozostaje jednak pytanie, dlaczego producent nie zdecydował się na zastosowanie prawdziwych konsol – nawet w wersji deweloperskiej.
Nie da się ukryć, iż podejście Microsoft'u nie było uczciwe i w efekcie może zniechęcić klientów do wyboru nadchodzącego Xbox'a One – tym bardziej, że ostatnie informacje na temat konsoli również nie należały do najpochlebniejszych.
Źródło: Gaming Blend, Gimme Gimme Games, Twitter
Komentarze
70Parę miesięcy po premierze xboxa ktoś wpadnie na pomysł jak odpalić gry na pc-cie.
pozdrawiam
Najlepsza platforma wszechczasów służy jego celom zakulisowo. W świetle reflektorów uszminkowany, czarny okap, a w szafce prawdziwą robotę odwala pc...
MISTRZ
A w poprzedniej generacji na początku Macintoshe?
I tak od kilkunastu jak nie więcej lat?
Devkity SNESa to były Apple II?
A myślicie że devkity PS4 to co są na Cellach i magicznych Sonopodzespołach?
http://lmgtfy.com/?q=specyfikacja+dev-kit+PS4
AMD A10 i Radeony
W tej chwili jak są podzespoły takie jak w PC to wiadomo, że na 100% da się napisać program na którym gry będzie można uruchomić. Skoro na konsoli można odpalić Windowsa 8 który jest systemem na PC, to dlaczego nie można by było uruchomić gier przeznaczonych na konsole. Proste i logiczne.
Wyszło na to że najlepszą konsolą jest nowy PC. Śmiech na sami microsoft...
A moze bylo podpiete i to i to pod 1 monitor-jak gra sie scrashowala,wywalilo do drugiego podlaczonego urzadzenia?
Ogolnie to za duzo ostatnio kontrowersji od m$