Eksport danych z PDF-a do arkusza w Excelu jest czymś, o co użytkownicy pakietu Microsoft Office proszą od lat. Wygląda na to, że wyprosili.
Jak przenieść dane z PDF do Excela? Wkrótce będzie to bezproblemowe
Już wkrótce możliwe będzie eksportowanie danych z dokumentu PDF do arkusza kalkulacyjnego w Microsoft Excel. Dzięki temu będziemy mogli przenosić tabelki, liczby i inne dane, aby później analizować je wewnątrz swojego pliku. „Nareszcie!” – można by krzyknąć w radości, bo uzyskiwanie danych z dokumentów zapisanych w tym formacie było dotąd poważnie utrudnione.
Opcja, o której mówimy, została odnaleziona w Excelu z ostatniej kompilacji testowej dla Insiderów (12905.20000). Znajduje się mianowicie w menu głównym, w grupie Dane. Jeżeli podczas testów nie zostaną odkryte żadne krytyczne błędy, funkcja najpewniej zadebiutuje publicznie w przeciągu kilku najbliższych tygodni.
Jeszcze więcej nowości w pakiecie Microsoft Office. Co się pojawi?
Oprócz wspomnianej nowinki w Excelu, na użytkowników pakietu Microsoft Office i abonentów Microsoft 365 czekają też inne zmiany i funkcje. Biorąc pod uwagę ostatnie kompilacje poglądowe oraz zapowiedzi, w najbliższych tygodniach otrzymamy przede wszystkim to:
- obsługa naturalnych zapytań w Excelu zamiast skomplikowanych formuł,
- obsługa animowanych GIF-ów w Excelu, Wordzie, PowerPoincie i Outlooku,
- podpowiedzi dalszego ciągu zdań w Outlooku,
- ulepszone wyszukiwanie treści w Outlooku,
- synchronizacja podpisów w Outlooku,
- usprawnione zarządzanie relacjami w tabelach w Accessie,
- eliminacja problemów z dodawaniem komentarzy w pustym dokumencie Word
- oraz możliwość sterowania prezentacją PowerPoint za pomocą słuchawek Surface Earbuds.
Źródło: Softpedia, MSPowerUser
Czytaj dalej o Microsoft Office:
- Zapomnij o tworzeniu dokumentów, jakie znasz. Nadciąga Microsoft Fluid Framework
- Na początku był e-mail - czym jest dziś Outlook?
- Koniec z podwójnymi spacjami w tekście. Word będzie je podkreślać
Komentarze
6generalnie PDF jest bardzo podłym formatem, wiele systemów które odczytują PDF, robi po prostu wydruk na wirtualną drukarkę, i z niej się zbiera od razu OCR. Chociaż tu może być też prościej, bo już podczas wydruku, sterownik takiej drukarki często wie co jest drukowane, czy to jest litera, a nawet jaka to konkretnie litera. niestety wiele PDF aby było trudniej, to są całe strony rastra, pomimo że wizualnie zawiera sam tekst.