Getac V200 to karkołomna próba połączenia lekkiego netbooka z obrotowym ekranem oraz pancernego toughbooka znoszącego najbardziej ekstremalne warunki.
Warto przeczytać: | |
Komputer został wyposażony w wydajny dwurdzeniowy procesor i7-620LM taktowany zegarem 2 GHz, najszybszy spośród spotykanych w tej klasie urządzeń. Układ zawiera 4 MB pamięci podręcznej, a technologia Turbo Boost umożliwia zwiększenie taktowania rdzenia do częstotliwości 2,8 GHz. Za grafikę odpowiada zintegrowany układ intela, a dostępna pamięć RAM DDR3 ma pojemność 2GB, choć możliwe jest rozszerzenie do ośmiu gigabajtów.
W magnezowej obudowie mieści się zabezpieczony przed wstrząsami dysk twardy o pojemności 320 GB, opcjonalnie możliwy jest również wybór nośnika SSD mieszczącego 80 GB danych. Jak to zwykle w konstrukcjach tego typu bywa, wszystkie porty i czytniki są zabezpieczone przed niepożądanym wpływem czynników zewętrznych, a chłodzenie jest w pełni pasywne. Urządzenie wyposażono w pełnowymiarową, wodoodporną klawiaturę z opcjonalnym podświetleniem. V200 może pracować w temperaturach od -20 do 60 stopni Celsjusza, przy wilgotności powietrza dochodzącej do 95%, a także nie skrapla wody na swej powierzchni. Jeśli nie zamierzamy pracować z urządzeniem, możemy je spokojnie umieścić w zamrażarce, gdyż dane pozostaną bezpieczne nawet przy ekstremalnej temperaturze od -51 do 78 stopni Celsjusza. Toughbook waży zaledwie (biorąc pod uwagę jego niezniszczalność) 2,7 kilograma, a wymiary obudowy wynoszą 314 x 222 x 49 mm.
Ekran stanowi wielodotykowy, rezystancyjny wyświetlacz o przekątnej 12,1 cala, który umożliwia "wygodną obsługę nawet w rękawicach". Co ciekawe, równocześnie urządzenie zostało wyposażone w czytnik linii papilarnych, którego z pewnością w rękawicach obsługiwać się nie da. Można za to dość swobodnie obrócić ekran i zamienić urządzenie w tablet. Jakim cudem tak delikatny mechanizm jest w stanie funkcjonować w toughbooku, pozostaje tajemnicą producenta. Getac daje mimo to na swój produkt pięć lat gwarancji, również na uszkodzenia powstałe w wyniku wypadków losowych.
V200 jest przeznaczony dla kilentów spędząjacych znaczną część czasu w podróży. Świadczy o tym bogata paleta obsługiwanych systemów łączności: sieć ethernet, WLAN, Bluetooth 2.1, 3G, opcjonalny GPS, a nawet modem ITU 56k. Nie zabrakło również czytnika kart SD, dwóch portów USB 2.0, portu combo USB 2.0 / eSATA, portu szeregowego używanego przez drukarkę, a nawet wyjścia VGA. Dostępna jest też kamera internetowa o rodzielczości dwóch megapikseli, wyjście dźwięku i wejście mikrofonowe.
Trudno jest przewidzieć, czy produkt o tak specyficznych właściwościach spełni wszystkie oczekiwania użytkowników potrzebujących komputera działającego w ekstremalnych warunkach. Z pewnością jednak wzbudzi spore zainteresowanie wśród kolekcjonerów osobliwości. O ile stać ich na zapłacenie sumy 3800 dolarów.
Źródło: Notebook Review
Polecamy artykuły: | ||
Proste Eyefinity - Sapphire Radeon HD 5770 Flex | Twoja pamięć podręczna - test 15 pendrive'ów | Internetowi terroryści |
Komentarze
12Ciekawe czy hm.. Jakby kontener z ładunkiem się urwał i spadł na laptopa, by coś z niego zostało.
Nie przeciętna wytrzymałość, a niezniszczalność to jednak dwa różne słowa.
getac - male spiecie i laptop 2.7kg zbednego zelastwa - NIEZNISZCZALNY!!! HA-HA - nierozsmieszajcie mnie
Czyżby niezniszczalny notebook (bo wbrew tytułowi bebechy netbooka nie przypominają), miał także transparentny ekran?