Kingston zaprezentował serię pamięci przenośnych dla podróżników - DataTraveler Ultimate 3.0. Są to pierwsze pendrive'y w ofercie tej firmy, które wyposażono w interfejs USB 3.0 SuperSpeed.
Produkty Kingston, w zależności od wersji, mogą pomieścić 16, 32 lub 64 GB danych, a więc powinny zaspokoić nawet najbardziej wygórowane potrzeby. Aby zapewnić bezpieczeństwo takiej ilości informacji, obudowa nosników została wykonana z solidnego, trwałego aluminium oraz plastiku.
Warto przeczytać: | |
Miłośnicy turystyki ekstremalnej na pewno ucieszą się z deklaracji producenta, który twierdzi, że Data Traveller Ultimate 3.0 jest w stanie funkcjonować bez problemu w zakresie temperatur od 0 do 60 stopni Celsjusza, natomiast przechowywane dane są bezpieczne nawet w warunkach od -20 do 85 stopni Celsjusza. Aby zapewnić wygodny transport, w obudowie umieszczono duże oczko pozwalające na wygodne zamocowanie smyczy, kluczy. Gabaryty urządzenia są dość spore - 74 x 22 x 16 mm.
Interfejs USB 3.0 pozwala na odczyt z prędkością 80MB/s oraz zapis 60MB/s. W zestawie dołączony jest kabel zapewniający kompatybilność wtecz również z urządzeniami USB 2.0, dla których nie ma odpowiednich sterowników. Nawet przy połączeniu przez USB 2.0 Data Traveller Ultimate 3.0 jest bardzo wydajny - osiąga prędkości rzędu 30 MB/s. Pod uchwytem na smycz zamocowano efektowną błękitną diodę informującą o stanie urządzenia.
Wszystkie nośniki są objęte pięcioletnią gwarancją producenta. Niestety jak to bywa w przypadku produktów Kingston będziemy musieli za nie niemało zapłacić - ceny mieszczą się w przedziale od 300 do ponad 900 złotych.
Źródło: TestFreaks
Polecamy artykuły: | ||
Proste Eyefinity - Sapphire Radeon HD 5770 Flex | Twoja pamięć podręczna - test 15 pendrive'ów | Internetowi terroryści |
Komentarze
7"Nawet przy połączeniu przez USB 2.0 Data Traveller Ultimate 3.0 jest bardzo wydajny - osiąga prędkości rzędu 30 MB/s"
Kłamstwo - Kupiłem tydzień temu Pendriva firmy Goodram który ma przepustowość 31MB/s przy odczycie ale sprawdzałem na kilku komputerach i max prędkość ma 21MB/s" To samo na Linuksie.Ograniczeniem jest interfejs USB-2.
To że producent podaje taką prędkość w reklamie to nie znaczy, że ona taka faktycznie jest :P
Prędkość odczytu mojego Sandiska 16GB pod USB2.0 to faktyczne 27MB/s, więc wg Twojego rozumowania przekroczyłem możliwości USB2.0?