Gigabyte GeForce RTX 3070 w czterech wersjach - jest też coś dla moderów i entuzjastów
Firma Gigabyte wyjątkowo dobrze przygotowała się do premiery karty GeForce RTX 3070. Oferta producenta jest jedną z bogatszych u partnerów Nvidii – znajdziemy tutaj także modele dla entuzjastów i modderów.
Jesteśmy świeżo po premierze karty graficznej GeForce RTX 3070, która zalicza się do wyjątkowo udanych propozycji dla graczy (gorzej wygląda kwestia jej dostępności). Firma Gigabyte jako alternatywę dla referencyjnej wersji proponuje autorskie konstrukcje.
Gigabyte GeForce RTX 3070 Eagle 8G
Model Gigabyte Eagle to jedna z podstawowych propozycji. Producent postawił na srebrną kolorystykę obudowy i płytki backplate, a z boku umieszczono podświetlane logo producenta (RGB Fusion 2.0).
Karta wykorzystuje autorskie chłodzenie WindForce 3X, które obejmuje masywny radiator, pięć miedzianych ciepłowodów i trzy wentylatory (dwa 90-milimetrowe i jeden 80-milimetrowy, wszystkie z półpasywnym trybem pracy).
Na rynku pojawią się dwie wersje karty – Eagle pracuje ze standardowymi zegarami (tj. 1725 MHz), a model Eagle OC został podkręcony do 1770 MHz. W obydwóch przypadkach taktowanie pamięci wynosi standardowe 14 000 MHz.
Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8G
Wersja Gaming OC została utrzymana w efektowniejszej stylistyce – obudowa jest w czarno-srebrnej kolorystyce, a na rewersie znalazł się srebrny backplate. Nie zapomniano też o podświetlanym napisie Gigabyte.
Też mamy do czynienia z chłodzeniem WindForce 3X – w praktyce zastosowano układ z masywnym radiatorem, pięcioma ciepłowodami i trzema dużymi wentylatorami. Co ważne, wentylatory działają w półpasywnym trybie.
Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8G pracuje z mocniej podniesionymi zegarami – układ graficzny przyspieszono z 1725 do 1815 MHz. Taktowanie pamięci jest standardowe (tj. 14 000 MHz).
Gigabyte GeForce RTX 3070 Vision OC 8G
Sporą ciekawostką jest model Vision OC, który został utrzymany w białej kolorystyce – karta powinna zainteresować modderów, którzy planują budowę nietuzinkowego zestawu w jasnych barwach. Rzecz jasna nie zapomniano o podświetlanym logo.
Chłodzenie pod względem konstrukcyjnym nie różni od tego z wersji Eagle i Gaming. Nadal mamy do czynienia z półpasywnym coolerem WindForce 3X.
GeForce RTX 3070 Vision OC 8G pracuje z takimi samymi parametrami co GeForce RTX 3070 Gaming OC 8G (1815/14 000 MHz). Wydajność kart powinna być zbliżona.
Gigabyte Aorus GeForce RTX 3070 Master 8G
Na koniec model dla najbardziej wymagających klientów – Aorus Master wyróżnia się nie tylko świetną stylistyką, ale też dobrymi parametrami (producent zastosował swój projekt płytki drukowanej, a układ graficzny przetaktowano aż do 1845 MHz).
Chłodzenie obejmuje spory radiator, siedem ciepłowodów oraz trzy 100-milimetrowe wentylatory – taka konstrukcja ma gwarantować niskie temperatury, a przy tym cechować się cichą pracą (wentylatory oferują półpasywny tryb pracy).
Wersja Aorus Master została utrzymana w agresywnej stylistyce (ważną rolę odgrywa tutaj podświetlenie RGB Fusion 2.0). Ciekawym dodatkiem jest mały ekranik na którym można wyświetlić parametry karty lub umieścić dowolną grafikę.
W teorii w pierwszej kolejności do sprzedaży trafią modele Eagle / Eagle OC (2599 zł / 2739 zł) i Gaming OC (2879 zł), ale w praktyce dostępność nowych kart jest mocno ograniczona. Przy wyborze sprzętu warto wziąć pod uwagę wydłużoną, 4-letnią gwarancję w modelach Gaming OC i Aorus Master.
Źródło: Gigabyte
Zobacz więcej o kartach graficznych:
- ASUS pochwalił się niereferencyjnymi wersjami kart Radeon RX 6000
- Chciałeś kupić kartę GeForce RTX 3070? Niestety, dostępność sprzętu ponownie rozczarowuje
- AMD pozamiatało! Karty Radeon RX 6000 mogą poważnie zaszkodzić Nvidii
Komentarze
13Zdecyduje się dopiero na zakup w momęcie gdy większość nowych kart ze stajni NVIDIA jak i RADEON będzie przetestowana i będzie można zobaczyć ich rzeczywistą wydajność.
Nie śpieszy mi się.