Polski pomysł na zewnętrzne SSD - te modele zapowiadają się interesująco
Wydajne i eleganckie - polska firma GOODRAM wprowadziła do oferty zewnętrzne dyski SSD, które powinny zainteresować entuzjastów.
Jakiś czas temu mieliśmy okazję sprawdzić dysk GOODRAM HL100 – ciekawy model np. do rozbudowany konsoli o dodatkową pamięć na gry. To nie koniec premier producenta. W jego ofercie polskiej marki pojawił się kolejny model, który ma odznaczać się dużo lepszymi osiągami.
GOODRAM HX100 – premiera wydajnych dysków zewnętrznych
Dyski HX100, bo właśnie o nich mowa, występują w trzech wersjach pojemnościowych: 256 GB, 512 GB i 1024 GB (1 TB). Pierwsze co przykuwa uwagę to elegancka, ergonomiczna obudowa z aluminium.
Specyfikacja wygląda naprawdę obiecująco. Producent zastosował tutaj miniaturowy nośnik SSD PCIe typu M.2 2242 z pamięciami 3D TLC NAND, który pozwala uzyskać transfery sekwencyjne sięgające 950 MB/s przy odczycie i 900 MB/s przy zapisie.
Nośniki wykorzystują złącze USB 3.2 Gen2, dzięki czemu sprawdzą się w komputerach, laptopach i konsolach (w zestawie znajduje się kabelek i adapter USB typu-A/typu-C).
„Nowy dysk przenośny HX100 w ofercie Goodram to odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie i oczekiwania Klientów względem dysków SSD. Zapotrzebowanie, które wraz z rosnącą mobilnością konsumentów ewoluuje. Przenośny dysk SSD to z pewnością jeszcze bardziej uniwersalne rozwiązanie w porównaniu do pamięci USB, choćby ze względu na oferowane pojemności czy prędkości zapisu i odczytu” – mówi Wiesław Wilk, właściciel marki GOODRAM
GOODRAM HX100 - ile kosztują polskie SSD?
Nośniki GOODRAM HX100 mają trafić do sprzedaży w najbliższych dniach. Szacunkowe ceny to odpowiednio:
- GOODRAM HX100 256 GB - 279 zł
- GOODRAM HX100 512 GB - 409 zł
- GOODRAM HX100 1 TB - 709 zł
Dyski zostały objęte 3-letnią gwarancją producenta z ograniczeniem limitu zapisu danych (TBW to odpowiednio 170, 330 i 660 TB).
Źródło: GOODRAM
Komentarze
11Mam Samsunga T5 o pojemności 500GB i zapłaciłem za niego około 300 zł. Tak, też jest oparty na TLC.
btw. parametry i interfejsy w artykule przynajmniej dosyć dobrze zostały opisane. niestety mamy zero informacji o zgodności wstecznej, i oczywiście z utratą wydajności, da się to podłączyć do czegoś starszego z usb3 lub nawet usb2, co by było bardzo wartościową opcją.
https://www.benchmark.plhttps//www.benchmark.pl/aktualnosci/...
Używam i testowany przez 2 miesiące, na razie żadnych zastrzeżeń