GIGABYTE powiększa rodzinę kart Super Overclock o model GV-N460SO-1GI (GTX 460 SOC). Aby uznać kartę za godną miana „Super Overclock”, musi ona przejść między innymi przez proces GPU Gauntlet Sorting i być wyposażona w płytkę PCB wyprodukowaną w technologii Ultra Durable VGA bądź VGA+.
Karta GIGABYTE GV-N460SO-1GI jest zbudowana w oparciu o rdzeń NVIDIA GeForce GTX 460 oraz wyposażona w pamięć typu GDDR5. Wspiera najnowsze rozwiązania Microsoft DirectX 11 i NVIDIA PhysX.
Warto przeczytać: | |
Kartę oznaczoną jako GV-N460SO-1GI wyposażono także w chłodzenie WINDFORCE 2X. Dzięki odpowiedniemu zaadaptowaniu pochylonych wentylatorów, nowa ich wersja zdolna jest do minimalizowania turbulentnego ruchu powietrza między wentylatorami oraz zwiększenia tunelu powietrznego w otworach karty graficznej. Chłodzenie WINDFORCE 2X wykorzystuje dwie miedziane rurki cieplne, które wspomagają oddawanie ciepła. Wentylator posiada miedzianą podstawę. Miedziany rdzeń styka się bezpośrednio w chipem graficznym, co zwiększa możliwość oddawania ciepła.
Kartę GV-N460SO-1GI zbudowano na standardowych rozmiarów płytce PCB. Cechuje się 7-fazową sekcją zasilania. Dodatkowo, dzięki 6-stopniowemu wyświetlaczowi LED możemy sprawdzić aktualne wykorzystanie faz zasilania przez rdzeń graficzny, co pozwala użytkownikom kontrolować pobór prądu przez kartę oraz podnosi stopień kontroli nad kartą w czasie podkręcania. Na laminat karty wyprowadzono punkty pomiarowe umożliwiające pomiar i monitorowanie napięcia w czasie podkręcania.
Stosowane przez GIGABYTE selekcjonowanie najwydajniejszych egzemplarzy procesorów graficznych GPU Gauntlet Sorting, jest kluczem do znalezienia najlepszego procesora, który może znaleźć się w rodzinie Super Overclock. Następnie wybrane układy muszą przejść serię rygorystycznych testów. Ten proces, jak twierdzi producent, zapewnia zwiększenie możliwości przetaktowania o przynajmniej 10% do 30%. Ponadto, zoptymalizowana wydajność cieplna ma zmniejszyć temperatury o 5% do 10%.
Technologia Ultra Durable VGA+ ma zagwarantować kartom Super Overclock największą wydajność w testach. Główną jej nowością jest zastosowanie nowych elementów półprzewodnikowych zwanych Proadlizer. Na pokładzie GV-N460SO-1GI, GIGABYTE zastosował jeden Proadlizer firmy NEC. Proadlizer jest rozwinięciem technologii kondensatorów polimerowych i łączy w sobie funkcje wcześniej spełniane przez wiele różnych kondensatorów. W efekcie wykorzystanie Proadlizer ma zapewnić pięciokrotnie większą pojemność elektryczną, bardzo niski poziom zakłóceń oraz możliwość szybkiego ładowania i rozładowywania obwodów elektrycznych.
Dzięki załączonemu oprogramowaniu GIGABYTE OC Guru możemy regulować parametry pracy rdzenia graficznego, pamięci, napięcia czy prędkości wentylatora. W najnowszej wersji posiada 3 profile: OC (tryb do overclockingu), GAMING (do gier) oraz GREEN (oszczędzanie energii).
Sugerowana cena detaliczna karty GV-N460SO-1GI wynosi 735,00 zł brutto.
Źródło: Gigabyte
Polecamy artykuły: | ||
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5 | Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD | Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450 |
Komentarze
30a edycja kart z rodziny SOC to same perełki, niejednokrotnie używane do bićia rekordów w 3d markach.
http://www.nec-tokin.com/english/product/cap/proadlizer/outline1.html
Półprzewodnik pochodzi od przewodnika, jak to będzie od całej główki;-D
Karta od samego początku sprawiała problemy (co jakiś czas czarny ekran, ale tylko w trybie 2D). Program GIGABYTE OC Guru to jakiś żart. Ani raz nie udało mi się go zmusić do poprawnej pracy w systemie Windows 7 - po prostu nic w nim nie działa, nie ma żadnej wartości informacyjnej (nie działa pokazywanie napięć, zegarów, temperatury), nie da się nic ustawić. Trzeba sięgać po produkt konkurencji - MSI Afterburner, który działa świetnie.
Karta opisywana we wszystkich recenzjach na necie miała fabryczne napięcie w 3D ustawione w 0.962v, moja miała ustawione fabrycznie 1.037v przez co o wiele bardziej się grzała i była duuużo głośniejsza niż w recenzjach. Z tego powodu nawet jej nie podkręcałem, żeby się nie wpakować w większe problemy.
Poza tym po 2 tygodniach użerania się z nią jak ją wyciągnałem z kompa aby oddać do serwisu okazało się że całe PCB karty ładnie się wygieło, tworząc taki 'uśmiech'. Jak tak ma wyglądać to całe Ultra Durable VGA+ to ja dziękuję, postoję. Karta nadal nie wróciła z serwisu, ale jak czytam na forach w większości wypadków wraca z adnotacją że usterki nie stwierdzono.
Zanim kupicie coś od Gigabyte puknijcie się mocno młotkiem w głowę. Ja się puknąłem i na długo zapamiętam tą lekcję.
Nie bronie, a tak w ogóle nie przepadam za GIGABYTE-m ale te pierdoły co piszesz to nie mają pokrycia w rzeczywistości...
Reszta towarzystwa, też jest dobra. Ktoś coś powie na ich ukochanego producenta to już się jak lwy w obronie rzucają i psioczą na innych bez podstaw nie (tu oberwało się ASUS-owi i MSI).
A dupa bo i ASUS, i GIGABYTE, i MSI to wiodący producenci jak również EVGA, ASRock, DFI, Intel, FoxConn czy ECS. Każdy z nich ma dobre podzespoły. Miałem okazję korzystać z ASRock-a i mnie nie zawiódł pomimo moich kombinacji z nim (spadł mi z biurka).
Więc wieńcząc swoje wypociny: Dajcie na luz. Każdy może mieć jakąś wpadkę ale nie należy go skreślać...
4 miechy po gwarancji padła robiła zwarcie i komp nie wstawał
na szczęście udało się ją naprawić. ale 150zł poszło
Je z tego co wiem kręci się bardzo dobrze i prosto. Jak samemu się nie potrafi to podkręci kolega, za darmo. No ale chłodzenie Gigabytea wygląda zacnie.