HP HP Elite X3 może dla wielu okazać się smartfonem idealnym. Czy mamy tu jakiekolwiek słabe punkty?
Od pewnego czasu spekulowano, iż firma HP chce wrócić na rynek smartfonów i uczynić to ze sporym przytupem. Wiemy już, że producent rzeczywiście miał taki plan i zrobił wszystko, aby go zrealizować. Poznajcie Elite x3.
Smartfon ten śmiało określany może być mianem potwora. Będzie to stwierdzenie właściwe zarówno z uwagi na jego gabaryty, jak i moce obliczeniowe. Zdecydowano się tu na ekran o przekątnej aż 5,96", a także procesor Qualcomm Snapdragon 820 i 4 GB pamięci RAM.
Jednocześnie mówić należy o systemie Windows 10 Mobile. W takich wypadku nie mogło zabraknąć wsparcia dla Microsoft Continuum. Co ciekawe, prócz przystawki HP Desk Dock umożliwiającej podłączenie monitora i myszki z klawiaturą udostępniony zostanie również HP Mobile Extender, czyli stacja dokującą na wzór laptopa. Zaoferuje ona 12,5-calowy ekran Full HD, klawiaturę, dodatkową baterię i kilka portów.
Poniżej rzucić możecie okiem na pozostałe parametry urządzenia. Trzeba przyznać, że osoby lubiące tak duże propozycje mogą mieć problem ze znalezieniem tutaj słabych punktów. Na uwagę zasługuje obecność nie tylko czytnika linii papilarnych, ale także skanera tęczówki oka. Prócz wspominanego już systemu Windows 10 Mobile warto podkreślić wsparcie dla HP Workspace i takich zabezpieczeń jak FIPS 140-2, SecureBoot czy Full Disk Encryption. To ukłon w stronę klientów biznesowych.
Specyfikacja techniczna HP Elite x3:
- system operacyjny Windows 10 Mobile
- ekran AMOLED 5,96" o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli
- czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, Adreno 530
- 4 GB RAM
- 64 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
- kamera główna 16 Mpix i przednia 8 Mpix
- Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, LTE
- dual SIM (hybrydowy)
- czytnik linii papilarnych, skaner tęczówki oka, głośniki stereo
- akumulator 4150 mAh z opcją bezprzewodowego ładowania
- wodoszczelność IP67
- wymiary 161.8 x 83.5 x 7.8 mm
- waga 193 g
HP Elite x3 trafić ma do sprzedaży latem tego roku. Cena pozostaje nieznana.
Źródło: phonearena, neowin
Komentarze
12Ja osobiście uważam, że HP najlepiej sprawdza się na polu drukarek i nigdzie indziej...na papierze owszem...fajny fonik...zobaczymy co z ceną ( pewnie niska nie będzie ) oraz co użytkownicy powiedzą po kilku miesiącach używania.
W takim razie przepraszam wszystkich za prowadzenie w błąd. Procesor x86 na pewno pomoże w popularności Continuum , aplikacje są, tylko nie tyle co na konkurencji , ale nie znaczy ze ich nie ma .
Dla mnie osobiście, wole mieć wszystko w jednym sklepie jak Windows, niż korzystać z wielu źródeł np. Steam , Google Play itd., oraz do tego raz płacić za aplikacje/grę i mieć na wszystkich urządzeniach . Idea Microsoftu jest dla mnie genialna