Hyperbook wprowadza nową wersję wypasionego laptopa – topowy model to koszt prawie 30 tys. zł
Hyperbook GTR to jeden z tych laptopów, który można nazwać marzeniem graczy i profesjonalistów. Ostatnio polska firma zaprezentowała jego ulepszoną wersję z matrycą o większej rozdzielczości – QHD.
Modele Hyperbook GTR z kartami GeForce RTX 3000 zostały zaprezentowane już w marcu – właściwie mamy tutaj do czynienia z konstrukcjami typu DTR (ang. Desktop Replacement), które z powodzeniem mogą zastąpić mocny komputer stacjonarny. Nowe wersje laptopów oferują jeszcze lepszą specyfikację.
Hyperbook GTR z ekranem QHD
Nowością wśród opcji konfiguracyjnych jest lepsza matryca. Też mamy do czynienia z panelem IPS o przekątnej 17,3 cala, ale tym razem pozwala ona wyświetlać obraz w rozdzielczości QHD 2560 x 1440 px (wcześniej była to rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 px). Tym razem odświeżanie wynosi już jednak „tylko” 165 Hz (wcześniej oferowano opcję 300 Hz).
Hyperbook GTR wyróżnia się podświetlaną klawiaturą oraz aluminiową pokrywą matrycy i palmrestem
Pozostałe elementy specyfikacji nie uległy zmianie. Dostępne opcje konfiguracji obejmują desktopowy procesor Intel Core i5-10600K, Core i9-10900K lub Core i9-11900K, a także karty graficzne Nvidia GeForce RTX 3070 (to wersja z limitem TGP na poziomie 140 W) lub GeForce RTX 3080 (to wersja z limitem TGP na poziomie 165 W). Pamięć RAM i dyski można dodać wg własnego uznania.
Warto dodać, że GTR jest wyposażony w wydajny układ chłodzenia, a dostępne opcje konfiguracji przewidują możliwość zastosowania lepszej pasty termoprzewodzącej lub ulepszonego chłodzenia. Nie powinno zatem być problemów z odpowiednim schłodzeniem komponentów (szczególnie, że laptop też nie należy do najmniejszych – całość ma 43,5 mm grubości i waży 4,5 kg).
Ulepszona wersja Hyperbook GTR – chętnych nie brakuje
Hyperbook GTR powinien zainteresować graczy i profesjonalistów, którzy oczekują możliwie najlepszych osiągów. Sprzęt pozwoli uzyskać świetne osiągi w grach, a także wykorzystać potencjał takich technologii jak ray tracing czy Nvidia DLSS. Z kolei wykorzystanie kodeka NVENC pozwoli przyspieszyć renderowanie obrazu w profesjonalnych aplikacjach.
Laptop w zależności od wybranej konfiguracji kosztuje od 12 099 do ok. 29 000 złotych. Mimo nie najniższej ceny, chętnych na nową wersję nie brakuje – pierwsza partia kilkudziesięciu egzemplarzy wyprzedała się momentalnie (obecnie czas realizacji zamówienia wynosi 7-10 dni).
Źródło: Hyperbook
Komentarze
10Ale bajer, czego to się nie napisze by tylko napędzić sprzedaż...
Jak ktoś ma za ciężki mieszek to o niebo lepszym wyborem będzie ROG Strix G15 Advantage Edition
Świetna kultura pracy(komora parowa i ciekły metal zamiast pasty),b. dobra wydajność ,lżejszy od tego czegoś i ma realnie dopasowaną cenę.
Po kie go takie coś tworzyć - rozumiem że z początku owce zaczną twierdzić że to mobilen i pograć można itd itd. Tam samo jak pograsz na PC w skrzynce ITX, która również będzie mobilna, za to cena będzie odpowiednio niska że przełkniesz to bez problemu gdy za ponad rok okaże się że wpompowane 30k tak naprawdę jest Ch. warte.
Mam starszy topowy model od tego producenta, Clevo P870DM i też za czasów nowości dawało się go skonfigurować za 30k... z czego 15k to był sam RAM i dyski, bo dawało się w niego wsadzić najszybsze i najpojemniejsze so-dimm i dyski jakie były wtedy dostępne na rynku. Teraz sprzęt ma już z 6 lat ale dzięki aktywnej społeczności modderów trochę go ulepszyłem przez ten czas - aktualnie 9600KF@5GHz, GTX1070@200W, 32GB 3200, 2xNVME + 2x magazyn. Da się włożyć 9900K, RTX i drugi raz tyle RAM, ale do Borderlands, GTA czy 7DTD nie potrzeba mi nic więcej.