Gigabyte to jeden z pierwszych producentów, który zaprezentował własne płyty główne dla procesorów Sandy Bridge. Podobnie jak w przypadku konstrukcji Intela, w płytach głównych zastosowano chipset P67.
Pokazane na konferencji Intel Developer Forum 2010 płyty główne Gigabyte to modele z wyższej półki, o nazwach GA-P67A-UD5 i GA-P67A-UD7. Płyty wyposażono w technologię Ultra Durable 3.
Warto przeczytać: | ||
Bardziej spostrzegawczy zauważą mocne sekcje zasilania składające się z: 20 faz w słabszym modelu oraz 24 w mocniejszym. Obydwie konstrukcje, podobnie jak zaprezentowany produkt Intela, wyposażone są w cztery banki pamięci DDR3, a więc obsługują tryb dwukanałowy. Model GA-P67A-UD5 wyposażono w trzy złącza PCI-Express x16 (z obsługą SLI i CrossFire X), dwa PCI-Express x1 oraz dwa zwykłe PCI. Z kolei model GA-P67A-UD7 zamiast jednego PCI-Express x1 posiada czwarte złącze PCI-Express x16 - prawdopodobnie na płycie znalazł się także mostek NF200.
Gigabyte GA-P67A-UD5 ma dwa interfejsy SATA III 6 Gb/s oraz cztery SATA II 3 Gb/s, natomiast na płycie GA-P67A-UD7 znalazły się dodatkowe dwa złącza SATA II 3 Gb/s. Podobnie jak w przypadku płyt Intel, płytki drukowane mają czarny kolor. Znajdziemy na nich przyciski POWER, RESET oraz CLEAR CMOS, a w wersji UD7 także wyświetlacz diagnostyczny.
Płyta GA-P67A-UD5
Płyta GA-P67A-UD7
Na tylnym panelu producent zamontował port PS/2, dwa złącza eSATA, cztery porty USB w wersji 2.0 i dwa w wersji 3.0, port FireWire, kartę sieciową oraz wyjścia 8-kanałowej karty dźwiękowej wraz z cfrowym wejściem i wyjściem S/PDIF .
Produkty Gigabyte na półki sklepowe trafią na początku 2011 roku.
Źródło: futurelooks.com, techpowerup.com
Polecamy artykuły: | ||
GeForce GTX 480 vs Radeon 5970 – pojedynek! | Eee Keyboard PC - komputer w klawiaturze | GamesCom 2010: najciekawsze nowości i gry |
Komentarze
15wszystkie procesory i3, i5, i7 na gniazdach 1156 lub 1366 a nowa technologia :) będzie na 1155. Czyli chcesz mieć Sandy Bridge na pokładzie - wymień płytę z 1155 lub 1366 na 1155 :)
Współpraca między firmami się układa :)
Sprytne ;)
Ale nie ukrywajmy tak było, jest i będzie :)
To co pomaga "klientom" to wojny pomiędzy korporacjami, na których zyskujemy spadek cen podzespołów bazowych ;)
Kupuje sie to o czym sie mówi - reklama dzwignią handlu.
o 2011 slyszalem moze w 2-3 "plotkach"
Narazie sobie mozna mowic co sie chce bo o to chodzi.
Nie jestem fanboyem intela, po prostu kupuje to co w danej chwili jest oplacalne, i na ile pozwala mi fundusz.
A sylszales o tym ze procki z AM3 wejda na AM3+ ale z am3+ na am3 juz nie?
Co do "1155" tak wszyscy mowia ze nie bedzie OC w tanszych modelach - wszyscy o tym pisali itp, jak narazie nie widze testow OC i nikt tego nie zdementowal ani potfierdzil.
@Nucore chyba jestes na etapie domowego przedszkola skoro o tym piszesz o 10 :D - albo mieszkasz w chnach :D
martwi mnie tylko ilość sekcji zasilania a raczej ich jakość (czyżby ilość zastąpiła jakość??) oraz ten p67 nie wygląda wam na jakiegoś okrojonego (czyżby lewo po premierze owych egzemplarzy miał wyjść p70??)