Dziś w nocy odbyła się konferencja Scary Fast, na której firma Apple zaprezentowała nowy model 24-calowego iMaca. Sprawdzamy jaka jest jego specyfikacja, czym różni się od poprzedniej generacji oraz ile nowy komputer będzie kosztować w Polsce.
Nowy iMac z M3 – kolory
Nowy model iMaca to pod względem liczby zmian jedynie niewielkie odświeżenie poprzedniego modelu. Wygląda tak samo jak poprzednik, który zadebiutował w 2021 roku. Dostępny jest nawet w tych samych wariantach kolorystycznych.
Wersję z dwoma portami Thunderbolt/ USB 4 kupić można w niebieskiej, zielonej, różowej lub srebrnej obudowie. W przypadku wariantu z czterema portami do wyboru jest także żółty pomarańczowy oraz fioletowy.
Wyświetlacz
Tak jak w poprzedniej generacji, zastosowano wyświetlacz o przekątnej 24 cale z podświetleniem LED. Jego rozdzielczość to 4480 na 2520 pikseli. Maksymalna jasność wynosi 500 nitów. Jest szeroka gama kolorów P3 oraz technologia True Tone.
Apple M3 - wydajność
Nowy iMac wyposażony został w nowy procesor Apple M3. Wyprodukowany został on w 3-nanometrowym procesie technologicznym, a na jego pokładzie znajduje się 8‑rdzeniowe CPU z 4 rdzeniami zapewniającymi wydajność i 4 rdzeniami energooszczędnymi oraz 8‑rdzeniowe lub 10-rdzeniowe GPU ze sprzętową akceleracją ray tracingu, jak w przypadku układ Apple A17 Pro, który montowany jest w iPhone’ach 15 serii Pro. Nie zapomniano także o systemie Neural Engine.
Nowe Maki wyraźnie pozycjonowane są jako komputery do kreatywnej pracy. Procesory serii M3 posiadają silniki multimedialne, które mają tą pracę usprawnić:
- Sprzętowa akceleracja obsługi H.264, HEVC, ProRes i ProRes RAW,
- Silnik dekodowania wideo,
- Silnik kodowania wideo,
- Silnik kodujący i dekodujący format ProRes,
- Dekoder AV1.
Warto dodać, że układ M3 obsługuje maksymalnie 24 GB pamięci RAM, a jej przepustowość wynosi 100 GB/s.
Komputer z dwoma portami dostępny jest w trzech wersjach pojemności dysku SSD:
- 256 GB,
- 512 GB,
- 1 TB.
Czteroportowy komputer kupić można także z dyskiem o pojemności 2 TB.
iMac z M3 – inne cechy
Firma zastosowała tą samą kamerę FaceTime HD 1080p, która montowana była w poprzedniej generacji 24-calowych iMaców. Taki sam jest też system sześciu głośników hi-fi z przetwornikami niskotonowymi w technologii force-cancelling. Podczas konfiguracji, w opcji wybrać można port Gigabit Ethernet, za który dopłacić trzeba 150 złotych.
iMac z M3 – ceny w Polsce
Za podstawową konfigurację z dwoma portami USB-C zapłacić trzeba 7499 złotych, a w przypadku 4 portów cena wzrasta do 8699 złotych. Dodatkowo otrzymuje się dwa porty USB-C, port Gigabit Ethernet oraz 10-rdzeniowy, a nie 8-rdzeniowy procesor graficzny. Komputery dostępne będą od 7 listopada.
Grafika: Apple
W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!