Pozew zbiorowy (czynność dopuszczana od kilku dni także w polskim systemie prawnym) złożony przeciwko Intelowi przez grupę zainteresowanych konsumentów został rozpatrzony negatywnie przez sąd w Delaware.
Zdaniem judykatury Intel wcale nie dopuszczał się nieuczciwych praktyk wobec ich największego konkurenta - AMD. Wszystko dlatego, że Intel ustalał z producentami komputerów korzystne rabaty, jeśli tylko całkowicie rezygnowali oni ze współpracami z rywalami koncernu. Amerykańscy konsumenci stali się zirytowani faktem, że w niektórych przypadkach praktycznie niemożliwym było kupienie komputera z podzespołami AMD.
W tym miejscu wielki szacunek należy się prawnikom Intela, którzy przyznali, że - owszem - tego typu rabaty były udzielane, jednakże firma na celu miała wyłącznie interes klienta. I rzeczywiście Intelowi udało się udowodnić, że dzięki temu komputery były tańsze. A sąd odrzucił pozew, ponieważ interesy konsumentów nie zostały w ten sposób naruszone.
Jest to zaskakujący werdykt, ponieważ większość ekspertów spodziewała się zwycięstwa skarżących. Prawdopodobnie dojdzie do apelacji.
Źródło: CLU
Polecamy artykuły: | ||
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? | Poradnik: jak wybrać smartfona | 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu? |
Komentarze
29P.S chyba anwet obrazek dotyczący tamtej sytuacji http://images.nvidia.com/blogs/ntersect/feature_image07.jpg
Phenom I 9650?
do tego 9600/800gt
2gb ramu
zasilacz jakis noname 600W
buda Trasformers totalny - taki z podnoszonym na "szynach" do tylu front.
do tego jakis monitor 19/20"
dysk jakies 320 chyba.
Ogolnie komp dla mnie nie warty 1200-1500zl a tu taka kasa
AMD z Intelem powiązana jest umowami o wymianie patentów i nie myślcie że rozwój w tej branży jest zwyczajnie swobodny. Gdy Intel zbytnio odskoczy od AMD to przystopowuje zmiany aż konkurent się trochę podciągnie. Kiedy problemy AMD przybrały zbyt duże rozmiary to Intel wspomógł ich finansowo i poprawił ich środowisko biznesowe. Gdy zagrożone zostały interesy AMD w obszarze chipsetów to Intel zablokował nVidę, z premiery wysokowydajnych chipów graficznych intel zrezygnował też po nabyciu przez AMD firmy ATi i nawiązaniu ostrej walki ATI(AMD)z nVidią. Intel jest żywotnie zainteresowany dobrą kondycją finansową AMD (oczywiście w pewnych granicach).
Prozaiczną przyczyną tej współpracy jest przymusowy podział Intela gdyby AMD upadło. Tak więc pamiętajcie, jeżeli AMD miałoby upaść to Intel do tego nie dopuści.