Intel o problemach z dostawami procesorów – szokująca wizja jednego z ekspertów
Jeśli liczyliście na szybkie zażegnanie kryzysu na rynku półprzewodników, to nie mamy dla was dobrych informacji - jeden z pracowników Intela zdradził niepokojące prognozy dotyczące dostaw sprzętu.
Od pewnego czasu obserwujemy problemy z dostawami półprzewodników, które wynikają ze zwiększonego zapotrzebowania branży technologicznej, ale też opóźnień w produkcji, transporcie i łańcuchach dostaw. Niestety, kryzys może potrwać dłużej niż podejrzewaliśmy.
Do kiedy potrwa kryzys na rynku półprzewodników?
Maurits Tichelman, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Intel w regionie EMEA, udzielił wywiadu dla holenderskiej redakcji Hardware Info. Wśród poruszonych kwestii oczywiście pojawił się temat kryzysu na rynku półprzewodników.
Intel stoi przed wyzwaniami w łańcuchu dostaw. Mamy głównie problemy z niedoborem laminatu. Oznacza to, że naszych układów nie da się zamontować. W fabrykach mamy krzem, którego nie da się zamienić w finalny produkt.
Jeśli spojrzeć między innymi na ogromny popyt na rynku konsumenckim, od zeszłego roku nie lada wyzwaniem jest utrzymanie łańcucha dostaw. Współpracowaliśmy ze wszystkimi rządami w większości krajów i znaleźliśmy się na liście priorytetów. Dzięki temu mogliśmy dostarczyć nasze produkty klientom, ale także otrzymywać składniki do naszej produkcji.
[...]
Spodziewamy się, że w 2022 roku nadal będziemy pracować nad znalezieniem równowagi z dostawami elementów dla niektórych produktów. Tak więc nawet w 2022 roku dostępność niektórych produktów nie będzie optymalna. W 2023 roku będziemy to nadrabiać i braki się zakończą.
Co tu dużo mówić, prognozy Tichelmana nie są zbyt optymistyczne. Co prawda Intel pracuje nad poprawą dostaw komponentów do produkcji, ale w niektórych przypadkach problemy z dostępnością mogą przeciągnąć się do 2023 roku.
Warto dodać, że Intel już teraz pracuje nad zwiększeniem swoich mocy produkcyjnych i planuje budowę nowych fabryk półprzewodników (jedna z nich ma powstać w Europie).
Źródło: Hardware Info
Komentarze
10No to w końcu brakuje laminatu czy krzemu? Budują nowe fabryki żeby jeszcze więcej krzemu im zalegało?
Intel, zdecyduj się na coś, bo plączesz się w zeznaniach.