Intel nadal ma problemy z dostępnością procesorów - firma zleci produkcję innym podmiotom
Partnerzy Intela narzekają na słabą dostępność procesorów i opóźnienia dostaw. W planach jest jednak wdrożenie kolejnych rozwiązań.
Firma Intel już od pewnego czasu boryka się z problemem niewystarczającej podaży swoich procesorów, co ma wpływ na dostępność układów w sprzedaży detalicznej oraz gotowych komputerów. Sytuacja miała poprawić się jeszcze w tym roku, ale tak się nie stanie - producent potwierdził, że nadal ma problemy z zaspokojeniem popytu klientów.
Skąd wynikają problemy Intela?
Intel jest największym producentem układów scalonych i największym graczem na rynku procesorów. Mówiąc wprost: klientów mu nie brakuje. Problem jednak w tym, że "niebiescy" mają ograniczone moce produkcyjne – muszą zaspokoić popyt na jednostki w 14-nanometrowym procesie technologicznym, a jednocześnie rozpoczęli produkcję układów w nowej, 10-nanometrowej technologii.
Intel przyznaje się do problemów z dostępnością procesorów i zapowiada rozwiązania
Dyrektor marketingu i komunikacji Michelle Johnston Holthaus opublikowała otwarty list do partnerów biznesowych, w którym przeprasza za problemy związane z dostępnością procesorów. Zwiększona produkcja wafli pozwoliła powiększyć zapasy jednostek w porównaniu do pierwszej połowy roku, ale popyt ze strony partnerów był zbyt wysoki, co przełożyło się na opóźnienia w wysyłce układów. Problemy z podażą najbardziej dotknęły segment laptopów.
Oprócz zwiększenia produkcji procesorów, Intel zapowiada przeniesienie części produkcji do zewnętrznych fabryk. Johnston Holthaus zapowiada, że takie rozwiązanie pozwoliłoby odciążyć fabryki i poprawić dostępność procesorów. Nie wiadomo jednak co i komu byłoby zlecone.
Widać więc, że Intel nie zamierza spoczywać na laurach i próbuje wszelkimi możliwymi sposobami poprawić dostępność procesorów. Wszystko na to wskazuje, że problemy jednak jeszcze trochę potrwają, co zapewne będzie wykorzystywać konkurencja do dalszego zwiększania swoich udziałów na rynku.
Źródło: Intel
Warto również zobaczyć:
- AMD Athlon 3000G już dostępny w naszym rankingu CPU
- AMD Athlon 3000G - premiera procesora dla tanich komputerów
- Spadają ceny starszych procesorów Ryzen Threadripper - czy warto je kupić?
Komentarze
24w kasie z zamówień
a teraz czekam na łapki w dół, haters gonna hate
Za to bardzo ładnie wygląda kiedy napisze się że mamy tyle zamówień że nie dajemy rady... Jasne! ;D
Intel może mydlić oczy ale to i tak AMD tu wygrywa ;)
Serio oni myślą, że ktoś uwierzy w te bzdury?
Coś mi się wydaje, że to zagranie marketingowe aby utrzymać spadające ceny.
1. producenci są wreszcie zmuszeni do sięgnięcia po ofertę AMD. dla producentów kompów Intel jest po prostu wygodny
2. okazuje się że komputery z AMD są po prostu tańsze, zakładając porównywalną wydajność ogólną i efektywność energetyczną
ja jestem ciekaw nowej generacji APU do laptopów, oraz dedykowanych laptopowych ryzenów.