Tablety nie wyróżniają się może specyfikacją, ale z pewnością zwracają na siebie uwagę dość nietypową obudową.
Kilka dni temu pisaliśmy o nowych tabletach firmy Lenovo - Yoga Tablet 8 i Yoga Tablet 10. Okazuje się, że modele te bardzo szybko trafiły na nasz rynek, ponieważ już od wczoraj można bez problemów stać się ich właścicielem. A skoro tak, to postanowiliśmy przyjrzeć im się nieco bliżej.
Tablety nie wyróżniają się może specyfikacją, ale z pewnością zwracają na siebie uwagę dość nietypową obudową. Dzięki zastosowaniu specjalnego uchwytu na dolnej krawędzi tabletów używać można ich bowiem w trzech trybach – Trzymaj w dłoni (hold), Połóż (tilt) oraz Postaw (stand).
"Zauważyliśmy, że użytkownicy często korzystają z tabletów na trzy główne sposoby. Pozwoliło nam to odejść od szablonowego wzornictwa tabletu i ułatwić użytkownikom czytanie, przeglądanie stron internetowych, oglądanie wideo oraz interakcję z zawartością ekranu. Lenovo oferuje szerokie portfolio tabletów, z którego każdy użytkownik może wybrać coś dopasowanego do własnych potrzeb." - Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska
W Trybie Trzymaj w dłoni zastosowany tutaj uchwyt ułatwia trzymanie tabletu w jednej dłoni. Rozwiązanie to nawiązuje do sposobu czytania czasopism, dzięki czemu zdecydowanie ułatwiać ma lekturę tekstów, korzystanie z serwisów społecznościowych i przeglądanie stron internetowych.
Jeśli natomiast trzeba będzie ustawić tablet, np. na biurku, wystarczy obrócić boczny uchwyt o 90 stopni (Tryb Postaw). Taki zabieg ułatwiać ma z kolei wygodne oglądanie filmów czy prowadzenie rozmów wideo.
Ostatni z Trybów (Połóż) przygotowano z myślą o pisaniu na tablecie, zabawie z grami czy przeglądaniu stron internetowych pod wygodniejszym kątem.
Rozwiązanie to wydaje się naprawdę interesujące, ale jego rzeczywistą przydatność potwierdzi lub obali pierwszy kontakt z urządzeniami, na który już teraz mamy naturalnie ochotę. Jak na tym tle wypada jednak sama specyfikacja. Nie jest źle, a na szczególną uwagę zasługują akumulatory, które wedle obietnic producenta zapewniać mają nawet 18 godzin pracy.
Specyfikacja techniczna tabletów Lenovo Yoga:
- system operacyjny Android 4.2 JellyBean
- ekrany:
- Yoga Tablet 8: 8" o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli
- Yoga Tablet 10: 10,1" o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli
- czterordzeniowy procesor MT8125 (wersje z Wi-Fi) / 8389 (wersje z 3G), 1,2 GHz
- 1 GB pamięci RAM
- 16 / 32 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
- kamery 5 oraz 1,6 Mpix
- Bluetooth, Wi-Fi
- 3G (opcjonalnie)
- akumulatory:
- Yoga Tablet 8: 6000 mAh
- Yoga Tablet 10: 9000 mAh
- złącze micro USB (obsługa OTG), słuchawkowe 3,5 mm
- wymiary:
- Yoga Tablet 8: 213 mm x 144 mm x (3,0-7,3) mm
- Yoga Tablet 10: 261 mm x 180 mm x (3,0-8,1) mm
Sugerowane ceny za model 8-calowy zaczynają się od 1099 złotych. Model 10-calowy można nabyć natomiast od 1199 złotych. Osłona z klawiaturą Bluetooth dla Lenovo Yoga 10 jest dostępna z kolei w cenie 349 złotych.
Na koniec warto wspomnieć o ciekawostce związanej z firmą Lenovo i omawianymi tabletami. Jej przedstawiciele poinformowali ostatnio o nawiązaniu partnerskiej współpracy z Ashtonem Kutcherem. Jako inżynier produktów Lenovo będzie współpracować on z zespołami inżynierów i czuwać nad rozwojem i sprzedażą linii tabletów Yoga.
"Partnerska współpraca z Lenovo stanowi połączenie mojego zamiłowania do technologii oraz wzornictwa. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z Lenovo nad przyszłymi urządzeniami mobilnymi, tymczasem w pierwszej kolejności zajmiemy się tabletem Yoga. Lenovo wyróżnia się jako innowacyjna firma i zdecydowany lider. Nieodłączną jej cechą jest przedsiębiorczość i trudno byłoby mi znaleźć lepszego partnera." - Ashton Kutcher
Źródło: Lenovo, youtube
Komentarze
9procesor słaby, ale - przynajmniej teoretycznie - energooszczędny, czym się producent chwali, także coś może być na rzeczy
http://www.apple.com/magictrackpad/
Zgapianie designu od Apple sięga zenitu.
jakoś inne firmy potrafią do w miarę tanich tabletów wrzucić konkretny procek (niekoniecznie najwydajniejszy na rynku)