Ciekawie wyglądające głośniki 2.1 Microlab FC50 z technologią HC2D i procesorem DSP
Zestaw Microlab FC50 składa się z trzech głośników – wysokotonowego o mocy 10 W, średniotonowego 15 W oraz 30-watowego wzmacniacza.
Oferta firmy Microlab poszerzyła się o nowy zestaw głośnikowy 2.1, wykorzystujący technologię HC2D – FC50.
Microlab FC50 to zestaw audio 2.1, którego najważniejszą cechą charakterystyczną jest zastosowanie autorskiej technologii High Clarity Close Distance (HC2D). Ma ona gwarantować czyste i wysokie tony oraz umożliwiać „wydobycie pełnego zakresu dźwięków z optymalną mocą wokół miejsca ich odtwarzania” – jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi. W praktyce ma to skutkować czystym dźwiękiem już z niewielkiej odległości. Zestaw wykorzystuje także technologię DSP, odpowiadającą za minimalizowanie zakłóceń.
Zestaw Microlab FC50 składa się z trzech głośników – wysokotonowego o mocy 10 W, średniotonowego 15 W oraz 30-watowego wzmacniacza. Ten ostatni, dzięki tunelowi bass-reflex cechować ma się dobrym rozchodzeniem się fal dźwiękowych nawet o najniższej częstotliwości. Satelitki natomiast są ekranowane magnetycznie, dzięki czemu możemy ustawić je blisko innych urządzeń (na przykład telewizora) bez obaw o zły wpływ pola magnetycznego.
Producent zdecydował się także na niebanalny wygląd zestawu. Poza walorami estetycznymi, ma on ponoć także pozytywny wpływ na jakość oferowanego dźwięku. Tak czy inaczej, Microlab FC50 nieco wyróżnia się na tle konkurencji.
Specyfikacja Microlab FC50:
- Łączna moc zestawu: 54 W
- Głośnik wysokotonowy: 0,75 ", 10 Wat, 6 Ohm
- Głośnik średniotonowy: 4 ", 15 Wat, 8 Ohm
- Wzmacniacz: 5", 30 Wat, 4 Ohm
- Zniekształcenia harmoniczne: <0,5% 1 W 1 kHz
- Pasmo przenoszenia: 40 Hz - 20 kHz
- Odstęp sygnału od szumu: > 80 dB
- Separacja kanałów: > 45 dB
- Interfejsy: 2 RCA, jack 3,5 mm stereo
Głośniki pojawią się na polskim rynku już w czwartym kwartale bieżącego roku. Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne: czarna i biała. Sugerowana cena detaliczna została natomiast ustalona na 350 złotych.
Źródło: Microlab, G3Company
Komentarze
6