Narodowy Instytut Fizyki Nuklearnej we Włoszech wykorzysta procesory AMD Epyc
Nowy klaster obliczeniowy ma wspomagać przetwarzanie działań fizycznych na polu fizyki subatomowej, atomowej i astrofizyki cząstek.
W trakcie trwających targów ISC 2018 we Frankfurcie ogłoszono, że Narodowy Instytut Fizyki Nuklearnej we Włoszech (INFN) wybrał procesory AMD Epyc do swojego klastra obliczeniowego, który będzie wykorzystywany do przetwarzania działań fizycznych na polu fizyki subatomowej, atomowej i astrofizyki cząstek.
Superkomputer został wyposażony w 16-rdzeniowe procesory Epyc 7531, które nie tylko oferują potężną moc obliczeniową, ale też wysoką przepustowość pamięci i bogate możliwości łączy I/O. Cechy te sprawdzą się w zastosowaniach INFN, a przy okazji będą też służyć innym organizacjom w Europie, które będą potrzebowały silnika do zaawansowanych obliczeń w ich badaniach.
„Jako jeden z najważniejszych dostawców mocy obliczeniowej oraz banku danych dla największych spośród obecnie realizowanych eksperymentów fizycznych, INFN zapewnia dostęp do takich możliwości przetwarzania, jakie są niezbędne do zaawansowanych badań nad fizyką nuklearną. — powiedział Luca dell’Agnello, szef Tier One Center w INFN. — Dzięki zastosowaniu procesorów AMD Epyc mogliśmy zwiększyć całkowite możliwości obliczeniowe w instytucie i zaoferować najnowszej generacji rozwiązanie naszym użytkownikom.”
Źródło: AMD
Komentarze
25