Turniej NASA na Stadionie Narodowym: Stwórz oprogramowanie do eksploracji kosmosu
W Polsce odbędzie się NASA Space Apps Challenge, wielki turniej programistyczny, podczas którego powstaną narzędzia do badania kosmosu
Dobra wiadomość dla miłośników kosmosu i programowania. 23 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się NASA Space Apps Challenge, czyli wielki maraton programistyczno-naukowy.
W dniach 23-24 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się NASA Space Apps Challenge. Impreza to tzw. "hackathon", czyli kilkudziesięciogodzinne zawody dla programistów. Jest o co walczyć, ponieważ uczestnicy będą opracowywać rozwiązania przydatne w badaniach kosmosu. Do udziału zapraszani są koderzy, projektanci, graficy, inżynierowie, jak również miłośnicy astronautyki i badań kosmosu. Do uczestnictwa wymagana jest rejestracja.
Zaprojektuj marsjański jetpack
Podczas „maratonu” opracowane mają zostać projekty i rozwiązania koncepcyjne oprogramowania komputerowego, aplikacji mobilny i sprzętu użytecznego podczas badania kosmosu. Prace będą odbywać się w sześciu kategoriach tematycznych. Są to:
- Aeronautyka
- Ziemia
- Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
- Podróż na Marsa
- Układ Słoneczny i nie tylko
- Technologia kosmiczna
Jednym z zadań będzie zaprojektowanie plecaka rakietowego dla astronautów kolonizujących marsa. Programiści będą mogli wykazać się tworząc gry symulacyjne, oddające realia stacji orbitalnej i kolonii pozaziemskiej.
A co w zamian?
Rywalizacja w ramach NASA Space Apps Challenge to nie tylko zabawa pro bono. Jury każdego z lokalnych hackathonów przyzna po dwie nagrody główne dla autorów najlepszych projektów. 25 autorów najlepszych koncepcji otrzyma zaproszenia na ścisły finał NASA Space Apps Challenge w Stanach Zjednoczonych. Organizatorzy hackatonu podkreślają także, że powstające na nim rozwiązania znajdują zastosowanie i to w wielu dziedzinach życia.
- Dzięki umiejętności kodowania możemy szybciej rozwiązywać problemy współczesności, niezależnie od tego, czy dotyczą zaawansowanych projektów badawczych, czy spraw codziennych – ocenia Leszek Wolany z Coders Lab.
Ubiegłoroczne wydarzenie zgromadziło 14 tys. osób W tym roku Challange odbędzie się w 193 miastach w 72 krajach i po raz pierwszy w Polsce. Organizatorami w naszym kraju są Coders Lab, Visuality oraz Business Link.
Źródło: Coders Lab
Komentarze
1