Bing Bang Marshall to obsługująca procesory Intel Sandy Bridge płyta dla entuzjastów i overclockerów. Wyposażono ją w układ Lucid Hydra, osiem gniazd PCI Express x16 i tyle samo portów USB 3.0 na tylnym panelu.
Aktualizacja [29.12.2010]:
Dotarliśmy do do lepszej jakości zdjęć płyty MSI Big Bang Marshall. Zaktualizowane obrazki umieściliśmy w oryginalnej treści newsa poniżej. Nowe informacje dotyczą zasilania - dla wszystkich podzespołów dostępne będa 24 fazy, z których część przeniesiono na spód laminatu. MSI stawia mocno na standard USB 3.0 - wbrew wcześniejszym podejrzeniom na tylnym panelu do dyspozycji będzie aż osiem portów tego typu.
Potwierdzone z kolei zostały nasze przypuszczenia dotyczące konfiguracji portów PCI Express - cztery zgodne z trybem x16 oraz cztery zgodne z trybem x8. Warto podkreślić, że każdy z portów da się ręcznie włączyć lub wyłączyć, a służą do tego cztery małe przełączniki na dolnej krawędzi płyty. Obok nich umieszczono także cztery mini przełączniki DIP, które prawdopodobnie służą do regulacji napięcia zasilającego - niestety nie wiemy jakich podzespołów.
Producent postanowił umieścić na laminacie aż trzy kości BIOSu, których zastosowanie nie jest jeszcze znane. Oczywiście nie mogło także zabraknąć o miłych dodatkach takich jak: wyświetlacz diagnostyczny, punkty pomiaru napięć oraz przyciski szybkiego dostępu do włączania i restartowania komputera oraz podkręcania jego podzespołów. Zdziwienie budzi także mostek PLX znajdujący się obok radiatora, niemniej jednak portal semiaccurate.com nie otrzymał jednoznacznej odpowiedzi na temat jego funkcji.
Oryginalna treść newsa [10.12.2010]:
Wydawałoby się, że MSI zaprezentowało już pełną ofertę płyt głównych pod procesory Intel Sandy Bridge. Niestety, w ofercie tej brakowało produktu z najwyższej półki, skierowanego tylko dla prawdziwych entuzjastów i overclockerów.
Warto przeczytać: | |
Jeszcze przed oficjalną premierą procesorów Intel Sandy Bridge oraz płyt głównych dla nich przeznaczonych, producent zdecydował się skonstruować Big Bang Marshall. Jak przystało na produkt wysokiej klasy, płyta jest naprawdę duża - ma format XL-ATX (podobnie jak płyta Gigabyte GA-X58A-UD9).
Za zasilanie procesora odpowiada rozbudowana sekcja zasilania składająca się z 18 faz, która została zbudowana w oparciu o tranzystory DrMOS, dławiki solid-state chokes i kondensatory POSCAP. Obok podstawki LGA 1155 znalazły się cztery banki pamięci DDR3. Możemy w nich zainstalować moduły pamięci o taktowaniu do 2000 MHz, które mogą pracować w trybie dwukanałowym.
Dla kart rozszerzeń udostępniono aż osiem gniazd PCI-Express x16 (są to prawdopodobnie cztery x16 oraz cztery x8). Oznacza to, że płyta ta będzie idealna do tworzenia platform przeznaczonych do bicia rekordów wydajności. Dodatkowo, oprócz standardowego chipsetu Intel P67, na laminacie umieszczono układ Lucid Hydra, który pozwoli na łączenie różnych kombinacji kart graficznych (w tym grafik Radeon i GeForce).
Na dolnej krawędzi płyty znalazły się po cztery gniazda SATA III 6 Gb/s i SATA II 3 Gb/s, punkty pomiarowe napięć oraz przyciski ułatwiające podkręcanie OC Genie. Warto jednak zaznaczyć, że tak wydajna konfiguracja, jaką możemy zbudować na bazie Big Bang Marshall, wymaga odpowiedniego zasilania. Dlatego na płycie znalazły się cztery gniazda 4-pinowe i jedno 6-pinowe. Na tylnym panelu znajdziemy między innymi: dwa porty USB 3.0, złącza dwóch gigabitowych kart sieciowych oraz 8-kanałowej karty dźwiękowej.
Na razie nie wiadomo kiedy Big Bang Marshall trafi do sklepów, choć ze względu na prawdopodobnie wysoką cenę niewiele osób będzie mogło sobie na taką "zabawkę" pozwolić.
Źródło: TCM, SemiAccurate
Polecamy artykuły: | ||
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit | Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850 | TOP-10: Dyski twarde i SSD |
Komentarze
29Ale jakos nie widze w tej plycie nic ciekawego, dali hydre no i??
plyty z 4 slotami byly i nie trzeba bylo nic innego oprocz n200.
Jakby miał z 32 linie albo 64 to jeszcze ale na 16 liniach to wątpię czy coś to da.
takie jest moje zdanie
Pozdro
PiFF