Co ciekawego oferuje tablet z systemem Windows 7?
Dotykowy wyświetlacz obsługujący dwa punkty nacisku ma przekątną 11,6 cala i rozdzielczość, której właściwie próżno szukać wśród tabletów – 1366 x 768 pikseli. Całkowicie wystarcza ona do przyjemnej obsługi Windows 7.
Matryca wykonana jest w technologii Twisted Nematic, więc kąty widzenia nie są tak szerokie jak w przypadku iPada, ale obraz prezentuje się bardzo dobrze ze względu na przyzwoitą gęstość ułożenia pikseli.
Co ważniejsze, jakość obsługi dotykowej zrobiła na nas dobre wrażenie. Po odpowiedniej kalibracji precyzja kursora była wysoka, więc nie mieliśmy problemu z trafianiem w drobne obiekty (np. ikonki i linki) umieszczone na stronach internetowych i w systemie operacyjnym. Interfejs systemu Windows 7 jest powszechnie znany, ale warto napisać, że wydajność użytych w tablecie komponentów jest na tyle wysoka, że doskonale radzi sobie nie tylko z systemem, ale i z wieloma typowymi aplikacjami.
Zobacz zdjęcia tabletu i nakładkę graficzną na Windows 7 | ||||
Procesorem głównym jest oszczędny Intel Atom Pineview-M N450, działający z częstotliwością 1,66 GHz i pobierający 5,5 W energii. Jest to chip jednordzeniowy, dwuwątkowy (Hyper-Threading), wykonany w procesie produkcyjnym 45 nm. Ma zintegrowany układ graficzny Intel GMA 3150. Całość wspomagana jest przez 2 GB pamięci RAM i 64-gigabajtowy dysk SSD, na którym przechowywać możemy swoje pliki.
Dużym plusem Lucida jest obudowa. Pod tym względem tablet jest niemal idealny. Dlaczego? Po pierwsze jest superpłaski. Grubość obudowy wynosi dokładnie 13 milimetrów, czyli jest niemal identyczna z obudową iPada pierwszej generacji (13,4 mm). Po drugie szkielet wykonany jest ze stopu magnezu i aluminium, dzięki czemu konstrukcja waży zaledwie 850 g. Po trzecie cały przód przykryty został jednorodną taflą odpornego na zarysowania szkła, a tył pokrywa miękki, gumopodobny plastik znany z niektórych smartfonów. Przyjemna w dotyku powierzchnia jest dużo bardziej przyczepna niż gładki, błyszczący plastik, więc ryzyko, że urządzenie wypadnie z rąk jest o wiele mniejsze.
Ergonomia i jakość obudowy stoją na wysokim poziomie, ale i funkcjonalności niewiele można zarzucić. Do dyspozycji użytkownika oddano dwa porty USB 2.0, czytnik kart SD, złącze mini HDMI, gniazdo słuchawkowe mini-jack 3,5 mm, dwa 1,5-watowe głośniki i kamerkę internetową (1.3 Mpx) przeznaczoną do wideokonferencji. Tylnej kamerki niestety brakuje, ale dużym plusem jest slot kart SIM, dzięki któremu wykonywać możemy połączenia 3G. Nie zabrakło też Bluetootha 2.1 EDR, Wi-Fi w standardzie 802.11n i akcelerometru.
Bateria o pojemności 3800mAh w trybie oszczędzania energii potrafiła wytrzymać 4,5 godziny ciągłej pracy, co jest wynikiem przyzwoitym w porównaniu do niektórych netbooków z Windows na pokładzie, ale dużo gorszym od tabletów wyposażonych w dedykowany system operacyjny, takich jak iPad.
Źródło: Inf. własna
Komentarze
2to ipad 2 waży zaledwie 601 g, a i to wydaje się za ciężki...