Monitory

Philips 235PQ2ES: energooszczędny monitor Full HD z 23" panelem IPS - cena i specyfikacja

przeczytasz w 1 min.

Solidna konstrukcja i niezłe parametry

W ofercie firmy Philips pojawił się nowy monitor przeznaczony dla użytkowników, którzy cenią sobie dobrą jakość obrazu oraz energooszczędność – 235PQ2ES.

Philips 235PQ2ES to monitor wyposażony w podświetlany białymi diodami LED 23-calowy panel IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), o kontraście równym 1000:1 oraz maksymalnej jasności – 250 cd/m2. Typowy czas reakcji wynosi 14 ms, liczba wyświetlanych kolorów to 16,7 mln, a kąty widoczności aż 178 stopni w pionie i poziomie.

Philips 235PQ2ES monitor front ips

W ręce użytkownika oddana została funkcja SmartImage, pozwalająca szybko wybrać jeden z sześciu predefiniowanych ustawień pracy wyświetlacza (zmiana kontrastu i nasycenia kolorów). Jeśli żaden z 6 trybów nie okaże się idealny, oprogramowanie SmartControl Premium umożliwić ma użytkownikowi ręczną modyfikację ustawień.

Monitor 235PQ2ES wyposażony został w złącza DisplayPort, DVI-D, D-Sub i USB, a także wejście audio i wyjście słuchawkowe. Nowe urządzenie Philipsa cechuje również ergonomiczna podstawka, umożliwiająca podnoszenie do 13 cm, obrót o 90 stopni (pivot) oraz odchylanie o 65 stopni na boki, o 5 stopni w przód i 20 stopni w tył. Dzięki standardowi VESA nic nie stoi również na przeszkodzie by powiesić monitor na ścianie.

Philips 235PQ2ES monitor tył

W monitorze zastosowano również czujnik PowerSensor, sprawdzający za pomocą podczerwieni obecność użytkownika przed ekranem (kiedy jej nie wyczuje - zmniejsza poziom jasności, co zapewnia energooszczędność). 235PQ2ES waży 6,4 kg i ma wymiary 566×517×250 mm (z podstawą).

Specyfikacja:

Philips 235PQ2ES monitor specyfikacja

Philips 235PQ2ES monitor wygląd

Monitor Philips 235PQ2ES jest dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 949 złotych. 
 

Więcej o monitorach:

Źródło: Philips

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    lukaszbik
    5
    tylko ten czas reakcji do gier raczej nie bd dobry
    • avatar
      hideo
      5
      chociaż nie przepadam za Philipsem to ten monitorek jest całkiem całkiem
      • avatar
        Konto usunięte
        2
        Nie wiem jak z jakościa u Philipsa ale jak przeglądałem specyfikacje ich monitorów jakiś czas temu to maja bardzo energooszczędne. Ten to jue dużo bo aż 18W. Ale modele 18,3" z 1366x768 mają max TDP 13W a przy normalnym użytkowaniu 10W. Modele 15,6" tez z 1366x768 maja odpowiednio 10W i 7W. Mój Samsung SyncMaster (15", 1024x768, 2002r.) ma max TDP 30W a ja standardowo 23W (sprawdzałem watomierzem). Teraz tyle jedzą LCD 24". Ładnie się pozmieniało. Aczkolwiek mój DELL U2410 ma odpowiednio 75W i 45W... więc masakra trochę a kupiony w 2011r.Nawet patrząc na to, że wprowadzono go do produkcji w 2009r. to i tak rzeźnia i masakra. 45W to mój CRT je...

        Ale generalnie pobór prądu w LCD idzie ku lepszemu :) A to duży plus. Mogli by w końcu z tych połyskliwych plastyków zrezygnować...
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          @lukaszbik nie patrz na to co producent "pisze" w specyfikacji , często w rzeczywistości monitor o słabszych teoretycznie wartościach dużo lepiej się spisuje philips jest uczciwym producentem , wiec można byc dobrej myśli , dla przykładu jestem nieszczęśliwym użytkownikiem Iiyamy która dzięki niesamowitemu PR'owi i wsparciu niektórych redaktorów sprzedaje niesamowicie kiepskie monitory.


          Czekam na recenzje monitora Asus VG23A z 3D i matryca IPS gdyż jest to jeden z pierwszych monitorow tego typu

          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Pytanie jedno.... czy to jeszcze jest europejski Philips o swej standardowej jakości, czy Philips pozbył się działu monitorów, gdy sprzedawał dział telewizorów wschodnim kontrahentom. Bo, sądząc z paskudnego designu to raczej coś azjatyckiego.

            Natomiast mój wymarzony monitor to 27 cali, 2560x1440 120hz IPS... tylko, żeby takie coś wreszcie powstało :) a jak nie, to jeszcze trzeba będzie poczekać 4-5 lat na OLEDy w sensownej cenie :)
            • avatar
              karai
              0
              A ja tam wole moja IIyamę !!
              • avatar
                obcypl
                0
                Skoro nie podają pokrycia sRGB i AdobeRGB to z kolorami raczej marnie. Cena mówi raczej to samo ;-)

                Witaj!

                Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                Połącz konto już teraz.

                Zaloguj przez 1Login