Gravity Industries - firma, która systematycznie rozwija projekt plecaka odrzutowego pokazała w ostatnim czasie nagranie z rekordowym przelotem w górach. To, co jeszcze niedawno było abstrakcją, dziś staje się namacalną rzeczywistością.
Plecak odrzutowy rodem z gier wideo jest już rzeczywistością
Przemieszczanie się z punktu A do B zwykle kojarzy się ze spacerem, ewentualnie jazdą samochodem (lub rowerem) w przypadku większych odległości lub podróżą samolotem. W przyszłości jednak wśród tej listy sposobów na przemieszczanie się z pewnością zagości przelot… plecakiem odrzutowym - a to dzięki intensywnym pracom prowadzonym przez Gravity Industries nad tym środkiem transportu.
Tego rodzaju wynalazek jest czymś, co dla większości budzi skojarzenia wyłącznie z grami wideo - bo kto z nas nie pamięta kultowego GTA: San Andreas i lotów z plecakiem odrzutowym na plecach (ja nadal pamiętam kod, który go wywoływał i w sumie też lokalizację, gdzie można było go znaleźć - Wy też?).
Dziś, za sprawą wynalazku Gravity Industries możemy podziwiać, jak prawdziwy plecak odrzutowy radzi sobie w rzeczywistości i trzeba przyznać - pierwsze wrażenie jest genialne!
Plecak odrzutowy od Gravity Industries może mieć mnóstwo zastosowań
Na ostatnio opublikowanym filmie przez Gravity Industries, drukowany w 3D kombinezon mógł wykazać się w dość trudnych, bo górskich, warunkach. Genialny wynik wzniesienia na wysokość niemal 1 km (z maksymalną prędkością ok. 130 km/h) sprawia, że sprzęt jest wystarczająco użyteczny i można go wykorzystać do krótkich podróży, ale też może znaleźć zastosowanie w ratownictwie górskim.
Gravity Industries chce wprowadzić swój plecak odrzutowy do służby wśród ratowników medycznych wykonujących swoją pracę w górach - w takich warunkach to doskonałe rozwiązanie.
Jak wynika z nagrania, skafander jest w stanie doprowadzić pilota do miejsca położonego wysoko w górach, w miejscu gdzie drony i helikoptery z uwagi na ograniczoną widoczność nie mogą dotrzeć. Oprócz tego do minimum skrócony jest czas potrzebny podczas pieszej wędrówki aby dotrzeć na szczyt, co w przypadku zagrożenia życia jest kluczowym elementem.
Jak myślicie, jakie jeszcze zastosowanie może mieć taki plecak odrzutowy? Dajcie znać w komentarzach.
Źródło: Gravity Industries
Komentarze
29niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
Autor nie podał prawie żadnych szczegółów technicznych. Słabo :(
Zastanawiam się jaki jest zasięg tego sprzętu?
Jeśli posiada napęd elektryczny, tak zakładam bo nie widać było dymu z rury wydechowej, to jak długo trzeba ładować akumulatory?
Jaki jest udźwig tego plecaka? Bo co jeśli rannego trzeba byłoby przetransportować, a helikopter akurat nie mógłby polecieć ze względu na warunku pogodowe
Ciekawe ile hałasu to generuje, bo na filmiku grała muzyka?
Cena. Zapewne tanie to nie będzie i zastanawiam się czy opłacalne.
News bardzo mało techniczny, a bardziej sensacyjna ciekawostka.
Kilka minut lotu i trzeba tankować.
Pierwszy jetpack odbył lot w 1961r. w USA . Fachowa nazwa tego Rocket Belt . Był testowany przez wojsko , był używany w filmach (James Bond się kłania), był (i może jest dalej) częścią amerykańskich festiwali czy choćby wyścigów NASCAR.
Wspomniane w artykule Gravity Industries nie tylko nie wynalazło tego gadżetu ale nie jest nawet jedyną firmą która się tym zajmuje - Jetpack Aviation robi to w USA.
Gratuluję odkrycia koła.
youtube.com/watch?v=Gl3oXslewlA
i testu wojskowego:
youtube.com/watch?v=suHOLFhbwsM
Tu jest mowa o rekordzie a nie o wynalezieniu.
"Tego rodzaju wynalazek jest czymś, co dla większości budzi skojarzenia wyłącznie z grami wideo"
Testy różnej maści jet packów są pokazywane co jakiś czas w TV, same jet packi pojawiają się od dawna w filmach (od czasów, gdy nie było mowy o grach wideo). Obstawiam, że teza jest błędna, szczególnie że również dla kojarzących jet packi z grami nie musi to być WYŁĄCZNE skojarzenie. Ja np. owszem kojarzę z grą Jet Pac z ZX Spectrum, w którą się zagrywałem "za dzieciaka", ale nie wyłącznie z grą (jak wyżej).