Zaledwie 3% gospodarstw domowych w Polsce zadeklarowało brak telewizora w badaniu zrealizowanym przez PanelWizard Direct w marcu bieżącego roku.
97 na 100 Polaków ma w domu telewizor
Z badania wynika, że w 97% polskich gospodarstw domowych znajduje się co najmniej jeden telewizor, a w ponad połowie – dwa lub więcej. Wyraźnie widać więc, że pomimo często wygłaszanego stwierdzenia, że „nie mam w domu telewizora”, urządzenia te wcale nie odeszły do lamusa.
I oczywiście czym innym jest posiadanie telewizora, a czym innym oglądanie telewizji. Z tego samego badania wynika jednak, że ponad trzy czwarte z nas użwa TV do oglądania tradycyjnej telewizji i materiałów w serwisach VOD, a dla ponad 40% Polaków telewizja nadal jest głównym źródłem informacji.
Oglądamy więcej telewizji niż wcześniej
To może chociaż spędzamy przez ekranem telewizora mniej czasu? Nic z tego – owszem, 9% odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy obecnie ogląda TV krócej niż w czasach przed pandemią, ale aż 40% zaprzeczyło.
„Współczesny telewizor to domowe centrum rozrywki. Dzięki połączeniu z Internetem, szerokiej gamie aplikacji i dostępności wielu serwisów streamingowych, daje wiele możliwości. Filmy, seriale, programy informacyjne i rozrywkowe, sport, programy dla dzieci – wszystko to jest dziś łatwo dostępne” – skomentował Marcin Habzda, dyrektor generalny polskiego oddziału TP Vision, zleceniodawcy badania.
Wielu z nas sprawiło sobie nowy telewizor
Co więcej, w czasie pandemii aż jedna trzecia użytkowników telewizorów zdecydowała się na zakup nowego odbiornika – albo z powodu awarii starego, albo ze względu na chęć posiadania lepszego sprzętu.
Przy wyborze nowego telewizora kierowaliśmy się przede wszystkim: ceną, rozmiarem, rozdzielczością, jakością dźwięku i możliwościacmi technicznymi. Informacji szukaliśmy głównie w porównywarkach internetowych, wśród opinii użytkowników oraz w sklepach (pytając o radę sprzedawców). Zachęcamy przy okazji do sprawdzenia naszych rankingów TV.
Źródło: TP Vision, PanelWizard Direct
Komentarze
26Dla wielu użytkowników z powodzeniem można wywalić cały tuner i zostawić chociażby wolny slot na magistrali - raz, że oszczędności w samym HW jak i ewentyalnych licencjach, dwa - producent zarobiłby więcej na samym dedykowanym tunerze niż sprzedając TV z nim.
do tego wszystkiego dodam, że gdyby nie 11 kanałów TVP i głupawych błędów przy sprzedaży koncesji na kanały (ale chodzi głównie o TVP), to bez problemu by przeszło DVBT w wersji pierwszej jak teraz, i to pomimo obcięcia pasma na potrzeby 5G.
btw. na naszym pokrzyżackim terenie który ukradła rosja i tam posadzili swoje tyłki, i tak tych częstotliwości nie zwolnią. więc w sumie można by tam nadawać rosyjskojęzyczny kanał, nawołujący ich do odseparowania się od rosji :)
niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
Moim zdaniem badanie nie przynosi żadnej prawdy.
Nie mam odbiornika TV od 15 lat, znam osobę, która też mniej wiecej tyle go nie ma. Mam kuzyna który też nie ma TV. Wow. już jest na 3. W komentarzach na benchmark można czasem przeczytać, ze ktoś nie ma tego sprzętu.
Nie znamy żadnych jego szczegółów. Kiedy było robione, kto brał w nim udział (mieszkańcy miast, a jeśli tak to jakiej wielkości czy może wsi, jakie mieli ci mieszkańcy wykształcenie, w jakim zawodzie pracowali.
To wszystko ma wpływ.
Autor nawet nie podał odnośnika do tego badania. Także można je sobie......