Kamery HP z funkcją śledzenia twarzy rozpoznają tylko twarze ludzi białych - czarnoskórzy nie są "obsługiwani".
Przygotowanie oprogramowania i skonfigurowanie go dla różnych sprzętów i zastosowań zawsze jest wyzwaniem. Czasami jednym z kluczowych wyzwań jest branie pod uwagę końcowego użytkownika, w tym kolor jego skóry. Dla przykładu, zobaczcie poniższy film:
Przedstawiciel HP skomentował już film na blogu Voodoo. "Niektórzy z was mogli widzieć lub słyszeć o filmie na YouTube, w którym oprogramowanie do śledzenia twarzy nie współpracuje z klientem. Dziękujemy za umieszczenie tego wideo w sieci, a ludzie, którzy widzieli i komentowali ten film sprawili, że zwróciliśmy na to uwagę". HP chce wprowadzić odpowiednie poprawki.
"Pracujemy z naszymi partnerami, aby dowiedzieć się więcej. Używana przez nas technologia opiera się na standardowych algorytmach, pozwalających określić różnice w intensywności kontrastu między oczami, policzkami i nosem. Według nas aparat może mieć trudności z "zobaczeniem" kontrastu w warunkach, gdzie nie ma wystarczającego oświetlenia na pierwszym planie."
Miejmy nadzieję, że firma szybko wprowadzi odpowiednie poprawki i udostępni oprogramowanie współpracujące z wszystkimi klientami.
Źródło: Tom's Hardware.com
Masz swój ulubiony sprzęt, program lub grę? Zapraszamy do udziału w Plebiscycie Roku 2010. Zgłoś swój Produkt Roku 2010! |
Komentarze
14http://www.joemonster.org/art/9428/Mistrzowie_drugiego_planu - dziesiąta fotka licząc z od góry.
Białe kropki na białym tle są bardziej kontrastowe, niż białe na czarnym... Oto zagwozdka.
Dowodem na to jest scena jak ten jej maz nagle znajduje sie kadrze i sa obaj w kadrze i nagle nie dziala.
Przeciez jakby tego czarnego kamera nie rozpoznawala to by go traktowala jak tlo i gdyby oboje byli w kadrze to by podazala za zona.
A ta kamera tak jakby go widziala bo zareagowala jak sie pojawil w kadrze. Reakcja byla taka ze przestala sledzic jego zone.
cos tu jest nie tak. Jakis blad maja.