Laptopy

Razer Core: przecieki na temat ceny nie wyglądają zachęcająco [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Przystawka Razer Core to pierwsze uniwersalne rozwiązanie, które umożliwia podłączenie desktopowej karty graficznej do laptopa.

Razer Core - przystawka

Na początku roku Razer zaprezentował laptopa Blade Stealth, do którego można podłączyć przystawkę Core z desktopową kartą graficzną (korzysta ona z technologii AMD XConnect). Wprawdzie producent jeszcze nie ujawnił oficjalnej ceny samej przystawki, ale w sieci już pojawiły się przecieki na ten temat – niestety nie są one zbyt optymistyczne.

Redaktorzy z serwisu Venture Beat twierdzą (a właściwie twierdzili, bo strona z tą informacją została już usunięta), że sama przystawka trafi do sprzedaży w kwietniu i będzie kosztować 500 dolarów. Z kolei przy zakupie z laptopem możemy liczyć na rabat w wysokości 100 dolarów – w takim przypadku ma ona kosztować już „tylko” 400 dolarów.

Co tu dużo mówić, cena nie jest zbyt atrakcyjna – w końcu trzeba do niej jeszcze doliczyć samą kartę graficzną. Miejmy jednak nadzieję, że rozwój technologii AMD XConnect upowszechni tego typu rozwiązania i konkurencja przygotuje podobne przystawki w przystępniejszych cenach. W innym przypadku pomysł na kompaktowe laptopy z desktopowymi kartami może spalić na panewce.

Aktualizacja 17.03.2016 17:00

Razer właśnie rozpoczął przedsprzedaż przystawki Core i potwierdziły się wcześniejsze przecieki - sama przystawka kosztuje 499,99 dolarów, natomiast przy zakupie z kompatybilnym laptopem (jak na razie jest to model Stealth Blade i Blade 2016) cena wynosi 399,99 dolarów. Realizacja zamówień spodziewana jest w kwietniu.

Przy okazji poznaliśmy też dokładną specyfikację urządzenia - w środku zmieszczą się 2-slotowe karty graficzne o wymiarach do 310 x 152 x 44 mm i poborze mocy do 375 W (producent zastosował zasilacz o mocy 500 W). Lista kompatybilności obejmuje następujące modele:

AMD Radeon (AMD XConnect):

  • AMD Radeon R9 Fury
  • AMD Radeon R9 Nano
  • AMD Radeon R9 300 (cała seria)
  • AMD Radeon R9 290X
  • AMD Radeon R9 290
  • AMD Radeon R9 280

Nvidia GeForce:

  • Nvidia GeForce GTX Titan X
  • Nvidia GeForce GTX 980 Ti
  • Nvidia GeForce GTX 980
  • Nvidia GeForce GTX 970
  • Nvidia GeForce GTX 960
  • Nvidia GeForce GTX 950
  • Nvidia GeForce GTX 750 Ti
  • Nvidia GeForce GTX 750

Źródło: ComputerBase,  Venture Beat, Razer

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    10
    To jest jedynie kolejny gwóźdź do trumny i kolejny "detal" pokazujący, dlaczego to rozwiązanie nie będzie hitem. Ba, głowę daję, że będzie się sprzedawać znacznie poniżej jakichkolwiek pierwszych oczekiwań producenta.

    Cena jest horrendalna, co już samo w sobie jest najważniejszym minusem dla wielu chętnych na tego typu rozwiązanie.

    Zostaje też kwestia mobilności, a więc wielkości jako takiej.
    Jeśli ktoś potrzebuje ultrabooka - to kupi ultrabooka. Jeśli ktoś potrzebuje średniej klasy laptopa, to kupi średniej klasy laptopa. Jeśli ktoś potrzebuje bardzo mocnego laptopa - to takiego właśnie kupi. Szczególnie, że aktualnie rynek lapków gejmingowych bardzo się rozrósł.

    Prawda jest taka, że najnowsze konstrukcje notebooków gejmingowych z GTX980m na pokładzie są w stanie wyświetlić właściwie każdą produkcję w rozdzielczości FullHD w bardzo wysokich (lub najwyższych) detalach. A właśnie rozdzielczość FullHD zdecydowanie przoduje w większości tego typu sprzętów. Ba, jest to chyba optymalna rozdzielczość do matryc o przekątnych typowych dla notebooków - większa rozdzielczość to jak dla mnie niepotrzebna fanaberia.

    Poza tym, żeby korzystać w pełni z zewnętrznej (mocnej) karty graficznej, trzeba też mieć drugi element - mocny CPU. Jeśli ktoś kupi sobie ultrabooka z jakimś przeciętnym i3 czy i5 - to będzie on wąskim gardłem dla mocnej zewnętrznej karty graficznej.

    A jeśli ktoś faktycznie będzie chciał grać w gry w rozdz. 4K to chyba raczej nie będzie podłączał do telewizora/monitora lapka, a do lapka zewnętrznej karty graficznej... Bo jeśli kogoś stać na TV/monitor w 4K oraz mocną kartę graficzną, która umożliwiłaby mu grę w takiej rozdzielczości, to już raczej dołoży trochę do normalnego PCta - czyli sprzętu bez jakichkolwiek kompromisów, z mocną i7 (6xxx)...

    Także dla mnie to na tę chwilę totalnie bzdurny gadżet, który po prostu nie ma racji bytu. Może gdyby dodawali to jako gratis, lub za maksymalną kwotę 150zł do laptopów - niektórzy by z tego rozwiązania korzystali (szczególnie tacy, którzy mają jakąś starszą kartę graficzną w szufladzie). Inaczej, za te pieniądze to się po prostu nie uda.
    • avatar
      angelboy
      4
      W koncu kazdy kto sie wybije i rozwinie swoja marke zaczyna dziadziec i narzucac horrendalne sumy za swoje produkty -.-
      • avatar
        gukeskl
        2
        Już widze jak ktoś kupuje trzystawke za 500 dolców i wkłada tam gtx 750
        • avatar
          DzikiWariat
          1
          Cena przegięcie. Miałem nadzieję na standard ale widzę że jeszcze nie jest w sprzedaży a firmy już starają się ten pomysł pogrzebać. Razer ze swoją ceną, acer już chce wprowadzić swój własny standard. Szkoda.
          Posiadając swój własny komputer z porządnymi podzespołami, mógłbym przy wymianie karty graficznej swoją oddać mojej kobiecie do laptopa a tu ... dupa.
          • avatar
            Franz
            1
            Biorąc pod uwagę, że laptopa z i7 i 970M można dostać za ok. 5500, a z 980M za ok. 6500-6700 to nie wróżę wielkiego sukcesu sprzedażowego skoro sama stacja to ok. 2000 i karta np. GTX 970 to kolejne 1500-1600, a do tego trzeba jeszcze kupić laptop z mocną i7 i złączem Thunderbolt 3.
            Ja przy tych cenach chcąc mieć coś mobilnego do grania wybrałbym jednak laptopa z 970M lub 980M, a nie taką zewnętrzną stację.
            • avatar
              Tchorg
              0
              Cena za nią można sobie zrobić całą resztę PCta ( nie wliczając karty graficznej ), i poco się męczyć jak można mieć za to 2 kompy.
              • avatar
                Tchorg
                0
                Cena za nią można sobie zrobić całą resztę PCta ( nie wliczając karty graficznej ), i poco się męczyć jak można mieć za to 2 kompy.
                • avatar
                  sabaru
                  0
                  A gdzie opcja NIC.
                  • avatar
                    mikovitz
                    0
                    Czyli myśleli tak: damy zasilacz ze złączem komunikacyjnym, zapakujemy w obudowę, a cenę ustalimy na tyle, ile kosztują konsole obecnej generacji i ludzie rzucą się kupować.
                    • avatar
                      mutissj
                      0
                      500 dolarów (2000 zł) za pudło co możesz do niego ...

                      ... wkładać karty graficzne PCI_E x16

                      Witaj!

                      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                      Połącz konto już teraz.

                      Zaloguj przez 1Login