Milioner chce stworzyć sprawną replikę Bugatti na drukarce 3D
Drukarki 3D to coraz bardziej uniwersalny sprzęt. Trój wymiarowo drukują modelarze, budowniczy i lekarze. Kolej na samochody.
Drukarki 3D to uniwersalny sprzęt. Zastosowanie znalazły w tak odmiennych dziedzinach jak modelarstwo, budownictwo a nawet medycyna. Teraz o technologię druku 3D upomniała się motoryzacja. Pewien zamożny biznesmen tworzy replikę kultowego Bugatti 57 S.C. na podstawie trójwymiarowego skanu 3D małego modelu.
Bugatti Typ 57 to jeden z najdroższych samochodów świata. Zaprojektowany przez tragicznie zmarłego syna Jeana Bugatti samochód wyprodukowano w ilości 710 egzemplarzy. Cena jednego z aut wynosi ponad 30 milionów dolarów.
Prawdziwy samochód z drukarki 3D
Zazwyczaj w sytuacji, w której auta są zarówno zbyt drogie, jak i zbyt trudno dostępne, pewnym pocieszeniem są repliki. Taką właśnie próbuje stworzyć pewien zamożny biznesmen, którego stać na ekstrawaganckie zabawy. Człowiek ten założył się z przyjaciółmi, że stworzy replikę kultowego sławnego Bugatti 57 S.C.
W pełni sprawne, jeżdżące auto z drukarki 3D ma powstać w oparciu o wykonywane przez firmę 3D Master skany modelu w skali 1:18, pochodzącego od producenta marki. Miniatura posiada skórzaną tapicerkę, elegancko wykonaną kierownicę, idealnie spasowane drzwi z oryginalnymi klamkami, dopracowane lusterka i masę imponujących detali również pod maską. Silnik jest również dokładnym wzorem machinerii, którą posiada prawdziwe Bugatti. Skany mają być punktem wyjścia do stworzenia idealnie wiernego, trójwymiarowego modelu samochodu. Nad projektem pracuje kilka zespołów. Kluczowym założeniem jest to, że drukowane auto 3D ma ruszyć z miejsca.
Najpierw skany 3D potem druk
- Ekipa 3D Master z wielkim entuzjazmem podjęła się realizacji tego projektu zgodnie z mottem firmy: od pomysłu do realizacji. Wszelkie innowatorskie pomysły są zawsze wielką gratką dla firm spod znaku 3D – zapewniają przedstawiciele firmy.
Zadanie polegało na optymalnie dokładnym odwzorowaniu poszczególnych części modelu auta. Do tego celu wykorzystano skaner ręczny 3D marki Artec. Model Spider znakomicie sprawdza się jako skaner do uchwycenia wszystkich detali.
Kolejny etap prac to idealne połączenie skanów 3D przy pomocy programu Artec Studio 10. Dane uzyskane ze skanów zostaną szybko i efektywnie opracowane, a następnie przekształcone w model 3D.
Komentarze
11Ale połączenie takie wydruku, potem wyjście na dach z tym tworem podczas burzy.
Profesor Frankenstein Pinter Edition. :D