Scythe wprowadził do swojej oferty odświeżoną wersję coolera Big Shuriken, która dzięki małej wysokości powinna się idealnie sprawdzić w przypadku mniejszych obudów.
Scythe Big Shuriken w naszym teście nie wypadł zbyt dobrze, a wszystko przez kłopotliwy montaż, słabą wydajność oraz zbyt wysoką cenę. Japoński producent postanowił jednak udoskonalić tą niskoprofilową konstrukcję i wydać jeszcze raz - tym razem pod lekko odmienioną nazwą.
Scythe Big Shuriken 2 wykorzystuje stosunkowo płaski, ale rozłożysty radiator, którego finy wykonano z aluminium. Całość przymocowano do stopy za pomocą nie czterech (jak w poprzednim modelu), a pięciu 6 mm ciepłowodów wykonanych z miedzi. Warto jednak zaznaczyć, że w nowej wersji coolera producent zrezygnował z dodatkowego radiatora na podstawie, a rurki cieplne osadzone są w głównym radiatorze od połowy ich wysokości. Najwyraźniej jednak ma to swoje korzyści.
Na górze radiatora zamontowano niskoprofilowy wentylator Slip Stream o średnicy 120 mm z łożyskiem ślizgowym. Obroty wentylatora można regulować w zakresie 500 – 2000 RPM, a jego generowany hałas i wydajność wynoszą odpowiednio 9,32 – 33,67 dBA oraz 21 - 78 m³/h.
Chłodzenie waży 410 gramów i ma wymiary 125 x 135 x 58 mm. Oznacza to zatem, że jego zakupem powinni być zainteresowani posiadacze mniejszych obudów, do których nie mieszczą się tradycyjne, wieżowe modele. W zestawie znajdziemy komplet zapinek dla popularnych podstawek AMD i Intela: AM2(+), AM3(+), FM1, LGA 775, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366.
Scythe Big Shuriken 2 jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi 30 euro (bez podatku VAT). Zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada to około 130 złotym (bez podatku i marż pośredników).
Więcej o chłodzeniach dla procesorów:
- Corsair Hydro H40 i H70 CORE: CPU chłodzone cieczą
- Evercool Transformer S z misją schłodzenia procesorów
- Prolimatech Panther: cooler CPU dla fanów modingu
- Cooler Master Hyper TX3 EVO i 212 EVO do chłodzenia CPU
Źródło: Scythe
Komentarze
2Swoją drogą te finy strasznie małe, ciekawe jak sobie radzą z odprowadzeniem ciepła z heatpipów