Już od jutra pierwsi klienci będą mieli okazję sięgnąć po Galaxy Fold. Miejmy nadzieję, że tym razem producentowi uda się uniknąć problemów.
Samsung Galaxy Fold w sklepach
Nie da się ukryć, że składane smartfony póki co nie podbijają rynku. Zapowiedź Galaxy Fold miała miejsce na początku roku. Nie wszystko poszło jednak po myśli producenta, pierwsze opinie testujących urządzenie były mało pochlebne i dlatego zdecydowano się opóźnić rynkową premierę. W lipcu producent wydał oświadczenie, iż wszystkie problemy udało się rozwiązać i smartfon jest gotowy na to, aby pojawić się w sklepach.
Już od jutra Galaxy Fold będzie dostępny na rynku koreańskim, w kolorach Cosmos Black i Space Silver. Wkrótce ma pojawić się także na innych rynkach, między innymi w USA, a także we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Czy również w Polsce? Oficjalnie tego nie potwierdzono, ale pewne poszlaki wskazują, iż Galaxy Fold zawita nad Wisłę. Jeśli tak się stanie to trzeba być gotowym na bardzo duży wydatek. Europejska cena smartfona wyniesie bowiem 2000 euro.
Samsung Galaxy Fold najważniejsze dane
- Android 9.0 Pie
- główny wyświetlacz: Dynamic AMOLED, 7,3” QXGA+, dodatkowy wyświetlacz: Super AMOLED, 4,6” HD+
- ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855, 7 nm
- 12 GB RAM
- 512 GB pamięci wewnętrznej (UFS3.0)
- aparat główny 12 Mpix f/1.5-f/2.4, OIS + 16 Mpix f/2.2, 123˚ + 12 Mpix f/2.4, OIS
- aparat przedni 10 Mpix f/2.2 + 8 Mpix f/1.9
- aparat na obudowie 10 Mpix f/2.2
- Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC, LTE, 5G (opcja)
- dual SIM (eSIM + Nano SIM), w wariancie LTE
- czytnik linii papilarnych
- podwójna bateria o łącznej pojemności 4380 mAh (4235 mAh w wariancie 5G), szybkie ładowanie, bezprzewodowe ładowanie
Czy Waszym zdaniem (zakładając, że nie będzie już żadnych problemów) Galaxy Fold ma szanse na odniesienie większego sukcesu?
Źródło: samsung
Komentarze
3Mi o wiele bardziej odpowiada rozwiązanie zaproponowane przez LG, z ekranem składanym na zewnątrz. Po złożeniu nadal można korzystać ze słuchawki, ale jakieś etui ochronne jest tu niezbędne.
Technologia jeszcze nie dorosła do tego, aby takie rozwiązania stały się powszechnie dostępne. zbyt zawodne, zbyt drogie, zbyt ciężkie, a pchanie do środka nawet najbardziej wyżyłowanego snapdragona nadal nie pozwala na osiągnięcie użytkowo wyższej wydajności.
niestety współczesne oprogramowanie też jest nadmiernie ciężkie w porównaniu do realizowanych funkcji, niestety dotyczy to też systemów operacyjnych.