Firma Sony ujawniła wreszcie kiedy i w jakiej cenie dostępne w sprzedaży będą jej telewizory OLED z serii Bravia A1. Tanio nie będzie.
W tym roku firma Sony wprowadzi do sprzedaży dwa telewizory z panelami OLED – 55- i 65-calowy model z serii Bravia A1. Japoński producent przekazał nam wreszcie odpowiedzi na dwa nurtujące nas pytania – wiemy już kiedy i za ile dostępne będą te urządzenia.
Premiera telewizorów Sony została zaplanowana na przyszły miesiąc, a więc tegoroczny maj. Sklepy na terenie całego Starego Kontynentu pozwalają już teraz składać zamówienia. Z jakim wydatkiem wiązać będzie się ich zakup? Niemałym – ceny to około 15 tysięcy złotych za model z ekranem o przekątnej 55 cali i 25 tysięcy za ten z 65-calowym wyświetlaczem.
Co w zamian zaoferować zamierza Sony? Czas na nieco PR-owej gadki prosto od producenta. Zapowiada on bowiem, że jego telewizory Bravia A1 „w niepowtarzalny sposób łączą wysoką jakość obrazu na ekranie OLED, optymalizowaną dodatkowo przez procesor Sony 4K HDR Processor X1 Extreme, z pierwszym na świecie systemem dźwięku Acoustic Surface oraz awangardową stylistyką bez podstawy”.
Wyświetlacz OLED powinien przełożyć się na doskonałą czerń i wysoki kontrast, a także żywe kolory (w czym pomóc ma układ 4K HDR Processor X1 Extreme). Pozostając w temacie HDR, Bravia A1 zapewni obsługę popularnych standardów HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Z kolei dzięki technologii Object-Based HDR Remaster wideo będzie optymalizowane w czasie rzeczywistym.
Wiernie odwzorowane kolory mają być efektem zastosowania dobrze znanego wyświetlacza typu Triluminos. O wysoką płynność zaś zadbać ma technologia Motionflow. Wśród technologii znajdujemy również Super Bit Mapping 4K HDR oraz Dual Database Processing, które mają nie dopuszczać do pojawiania się zakłóceń czy zniekształceń.
„Od czasu pierwszej prezentacji na styczniowych targach CES telewizory OLED BRAVIA A1 spotykają się z niezwykle pozytywnym odbiorem oraz pochwałami innowacyjnego połączenia najlepszej jakości obrazu i pomysłowej konstrukcji audio Acoustic Surface” – mówi Motoi Kawamura z Sony. Przypomnijmy, że mowa jest tu o rozwiązaniu, dzięki któremu dźwięk wydobywa się precyzyjnie „wprost z ekranu”.
Całości dopełnia system Android TV, mający gwarantować prostą i intuicyjną obsługę oraz oddawać dostęp do licznych aplikacji multimedialnych w sklepie Google Play. Wszystko to zamknięte zostało w ciekawie pomyślanej obudowie bez podstawki.
Źródło: Sony
Komentarze
18Jestem ciekaw, bo u mnie z telewizora wystaje kabel zasilania, audio, anteny i sieciowy. Taka wiacha kabli szpeci straszliwie, a przy takiej smuklej obudowie, to by sie prosilo jakeis eleganckie rozwiazanie. Moze jakis "hub" z cala gama portow podpiety na cienkim pasku, ktory mozna schowac do szafki?
Szłem łąką, kwiaty pachły, wiater wiał, ona mnie odepchła. Więc weszłem do domu, trzasłem drzwiami, pierdłem rzygłem i wyszłem, bo hamstwa nie zniese.
Ja tam jestem prawie pewny ,że LG mimo opanowania techniki produkcji takich ekranów gorzej sobie jeszcze radzi w odpowiednim wykorzystaniu ich tak jak robi to SONY.