W tym tygodniu świat obiegła smutna wiadomość dotycząca śmierci Steve'a Jobsa. Założyciel Apple już nigdy nie wystąpi przed nam w swoim wytartym golfie prezentując urządzenie, które ponownie zrewolucjonizuje świat. Jak można zarobić na Jobsie po jego śmierci? Wystarczy wydać jego autobiografię.
Sprawa jest jednak bardziej zawiła. Powstało już kilka biografii ojca sukcesów firmy Apple, jednak żadna z nich nie była przez niego autoryzowana. Jakiś czas temu jednak, za historię jego życia zabrał się wybitny biografista Walter Isaacson, pisana przez niego książka miała być pierwsza autoryzowaną biografią Steve'a. Początkowo premiera książki miała mieć miejsce pod koniec listopada, śmierć Jobsa spowodowała że zarówno pisarz jak i wydawca firma Simon & Schuster zdecydowali się by wydać książkę szybciej. W ten oto sposób w wersji angielskiej publikacja pojawi się już 24 października.
Można było się spodziewać, że książka będzie popularna, jednak po śmierci Jobsa można już mówić o szaleństwie porównywalnym z popularnością sprzętów z nadgryzionym jabłkiem. Na liście pre-orderów amazonu książka momentalnie awansowana z 437 miejsca na pierwsze, osiągając wzrost ilości zamówień o 43,000 %. Na stronie Barnes & Noble's książka znajduje się na trzeciej pozycji i co zupełnie nie dziwi znalazła się na pierwszej pozycji pre-orderów w sklepie iTunes, w sekcji książek.
Walter Isaacson to były naczelny magazyny TIME oraz były CEO CNN, a w swoim dorobku ma biografie Alberta Einsteina czy Benjamina Franklina. Biografia założyciela Apple powstała w oparciu o 40 wywiadów z Jobsem przeprowadzonych na potrzeby książki na przestrzeni dwóch lat. Do tego dochodzą informacje pozyskane od blisko setki osób składających się na członków rodzin, kolegów ze studiów, przyjaciół oraz rywali. Warto zaznaczyć że Jobs nie chciał mieć żadnej kontroli nad tym co pisze Isaacson, tak by książka była jak najbardziej wiarygodna. Biorąc pod uwagę doświadczenie i pozycje pisarza można uznać że tak też właśnie było.
Książka na Amazonie kosztuje w chwili obecnej 17,88 dolarów, a wersja na Kindle to koszt 16,99 dolarów. Polski przekład książki trafi do naszych księgarń dopiero 21 listopada. Mój Kindle czeka na książkę od kilku tygodni? A Wasze czytniki (półki) z książkami?
Więcej o firmie Apple:
- iTunes Store w Polsce: wersja PL jest już dostępna
- Steve Jobs zmarł w wieku 56 lat
- Apple odda do 200$ za używanego smartfona iPhone 4
- Odświeżony iPod Nano: nowe funkcje w starej obudowie
- Nowy iPod Touch: iOS 5 i biała wersja kolorystyczna
- iPhone 4S: aparat to najciekawsza zmiana
Źródło: TechSpot
Komentarze
22Prosiłbym autora o zdecydowanie się czy używa zapisu "angielskiego" czy "polskiego", gdzie w drugim części ułamkowe oddzielamy przecinkiem a wielkości tysięczne, milionowe itd. grupujemy kropką.
A jeśli chodziło o 43 % to zera przecież nie są konieczne (a jestem pewien że chodziło o 43 000 %)
Bo jak dla mnie coś tutaj jest nie tak ...