Z okazji wprowadzenia nowych komputerów z serii ThinkPad firma Lenovo zaprezentowała nam możliwości swoich notebooków oraz stacji roboczych.
Komputery Lenovo ThinkPad przeznaczone są głównie na rynek biznesowy, na którym od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Dzięki swojej niezawodności, bogatym możliwościom konfiguracyjnym oraz certyfikatom potwierdzającym bezproblemową współpracę z czołowym oprogramowaniem, wybierane są zarówno przez duże korporacje, jak i małych przedsiębiorców.
Z myślą o tych ostatnich, którzy często wykorzystują swoje komputery na styku zastosowań biznesowych i prywatnych, zaprojektowana została seria ThinkPad Edge, charakteryzująca się m.in. kolorową, lśniąca obudową, która rzadko stosowana jest w modelach biznesowych. O tym, że jest zainteresowanie tego typu stylistyką świadczy fakt, że do wprowadzonego jakiś czas temu komputera z 13-clowym ekranem, dołączyły właśnie modele 14- i 15-calowe.
Cechy komputerów Lenovo ThinkPad Edge:
- Platformy AMD lub Intel do wyboru
- Dedykowana karta graficzna (w wybranych p/n)
- Prawdziwa mobilność (do 2,49kg, do 4,5h na baterii)
- Zaawansowane multimedia , HD audio,
- Dosilony port USB, e-Sata, Czytnik kart 7 w1, HDMI, Sieć 10/100/1000
- Windows 7, specjalistyczne oprogramowanie Lenovo
- Opcje gwarancyjne dopasowane do indywidualnych potrzeb
Nowością jest też komputer ThinkPad T410s, który został m.in. wyposażony w dotykowy ekran, wielofunkcyjny touchpad z funkcją przewijania, obracania i powiększania obrazu oraz szereg drobnych, lecz funkcjonalnych modyfikacji. Rozbudowana została także gama portów komunikacyjnych, wśród których znalazło się zintegrowane gniazdo ESATA/USB oraz dosilony port USB (oznaczony na żółto), umożliwiający ładowanie urządzeń przenośnych w trybie czuwania lub uśpienia komputera.
Notebooki Lenovo wyposażone są także w autorski systemy zabezpieczeń ThinkVantage, chroniący sprzęt przed przypadkowym uszkodzeniem. Jest to m.in. umieszczony na płycie głównej miniaturowy żyroskop, który wykrywa nagłe zmiany położenia komputera, tymczasowo blokując głowicę dysku twardego - dzięki temu, np. podczas upadku komputera, nie dojdzie do utraty danych.
Klawiatura notebooków ThinkPad jest z kolei hermetycznie zamknięta i umieszczona na specjalnej tacy, dzięki czemu komputer odporny jest na przypadkowe zalanie. Zabezpieczenie to zaprezentował nam Paweł Skultecki z Lenovo, wylewając na swój komputer szklankę wody.
Po paru chwilach, wylana na klawiaturę woda została odprowadzona przez system kanalików i zaczęła wyciekać pod spodem urządzenia. W przypadku bardziej gęstego lub lepkiego płynu jak kawa czy sok nie obejdzie się bez wizyty w serwisie i czyszczenia zabrudzonych elementów, ale mamy gwarancję, że płyta główna nie zostanie uszkodzona.
W ofercie Lenovo znajdują się także wydajne stacje robocze – zarówno stacjonarne, jak i mobilne. Wśród zaprezentowanych urządzeń, na szczególną uwagę zasługuje model Lenovo ThinkPad W701ds, który jako jedyna stacja mobilna, wyposażony jest w dwa ekrany. Dodatkowy wyświetlacz o rozmiarze 10,6-cala jest wysuwany zza ekranu głównego. Można go wykorzystać zarówno w celu rozszerzenia pulpitu tej samej aplikacji – np. przenieść tam paletę narzędzi – lub też do uruchomienia zupełnie innego programu.
ThinkPad W701, jako jedyne takie rozwiązanie na rynku, posiada zintegrowany system kalibracji kolorów (dostępny także w modelu W510) oraz niewielki digitizer umieszczony na klawiaturze, obok touchpada. Dzięki temu komputer świetnie nadaje się dla grafików i projektantów.
Źródło: Lenovo
Mobilne starcie: Dell 1747 vs Samsung R780 | Luksusowy laptop dla fanów motoryzacji | Poradnik: jak wybrać notebooka |
Komentarze
4